TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Neoplan dostarczy 160 autobusów do Grecji
MAN NUTZFAHRZEUGE - Opublikowano: 11.08.2009 15:53:24
Neoplan dostarczy 160 autobusów do Grecji

Od dłuższego czasu nie słyszeliśmy o spektakularnych sukcesach rynkowych Neoplana. Teraz mamy przełom – w tym roku producent dostarczy łącznie 160 autobusów dla greckich przewoźników, w tym 135 międzymiastowych modeli Tourliner.

Od dłuższego czasu nie słyszeliśmy o spektakularnych sukcesach rynkowych Neoplana. Na szczęście w połowie br. mamy przełom i w tym roku ten zasłużony dla branży autobusowej producent dostarczy łącznie 160 autobusów dla greckich przewoźników. Zamówienie obejmuje 135 międzymiastowych modeli Tourliner –produkowanych w tureckich zakładach MAN w Ankarze oraz 25 miejskich Cityliner`ów –produkowanych w zakładach w Plauen. Przypomnijmy tutaj, że w ramach restrukturyzacji Neoplana firma MAN Nutzfahrzeuge rozbudowała saksońską fabrykę i tutaj teraz produkuje się kompletne autobusy marki Neoplan. Druga dotychczasowa fabryka niemieckiej marki –w Pilsting została przejęta przez nową spółkę VISEON Bus GmbH i wytwarza tam aktualnie autobusy specjalistyczne. Szerzej o modela Tourliner pisaliśmy w InfoBusie na stronie http://infobus.pl/text.php?from=search&id=134.

Wracając do Grecji –zawarty kontrakt to efekt pracy lokalnego przedstawiciela koncernu MAN –Papadakis Bros. S.A., autoryzowanego dilera w sieci MAN Hellas Truck &Bus S.A. Warto tutaj podkreślić, że podobnie jak w Polsce –wielu greckich przewoźników z powodzeniem eksploatuje nawet kilkunastoletnie już pojazdy z logo MAN I Neoplan. Jednak w ramach coraz ostrzejszych unijnych przepisów dotyczących emisji spalin i hałasu oraz wprowadzanych opłatach, różnicujących pojazdy względem czystości spalin –coraz więcej greckich operatorów decyduje się na modernizację swojej floty. Oczywiście idzie za tym większy komfort podróżowania dla kierowców i pasażerów. Te inwestycje są o tyle łatwiejsze do zrealizowania, że częściowo dotuje je grecki rząd. I ostatni kontrakt Neoplana –dzięki wyposażeniu pojazdów w silniki Euro 5 - właśnie skorzystał z takiej pomocy. Dzięki ogromnej liczbie zamówionych autobusów przez Papadakis Bros. Neoplan został liderem greckiego rynku w segmencie autobusów międzymiastowych i turystycznych z udziałem ok. 40%, a Tourliner został najlepiej sprzedającym się autokarem na rynku. To daje dość interesujący obraz greckiego rynku w tym roku, gdzie w liderem wśród autobusów miejskich jest Solaris Bus &Coach (po dostawach Alpino 8,6 i Urbino 18 dla ateńskiej firmy E.THE.L –więcej o tym kontrakcie na http://infobus.pl/text.php?from=search&id=23413), a w pozostałych segmentach króluje Neoplan, od współpracy z którym polski producent zaczynał swoją wielka przygodę z branżą autobusową. Taki smaczek.

Współpraca handlowa Neoplana z rodzinną firmą Papadakis z siedzibą w Elefsina koło Aten trwa już 20 lat. Grecki przedstawiciel nie tylko sprzedaje autobusy MAN/Neoplan, ale także zapewnia ich serwis. Ostatnie spore zamówienie zrealizowane przez Papadakis Bros. to dostawa 120 autobusów turystycznych N 3316 SHD Euroliners w 2004 r. –tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi. Były one następnie wykorzystywane do przewożenia zawodników i kibiców podczas zawodów, a następnie obsługiwały greckie trasy w ramach firmy KTEL.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MAN Nutzfahrzeuge.Ateny
Neoplan
Grecja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.