TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niebezpieczne zatrucie w rejsowym autobusie
FAKT24 InfoBus.pl - Opublikowano: 01.10.2018 11:00:42
Niebezpieczne zatrucie w rejsowym autobusie

Pasażerowie i kierowca zaczęli wymiotować i mdleć podczas niedzielnego kursu do Zielonej Góry. Zdaniem policji do wnętrza autokaru, przedostał się tlenek węgla z nieszczelnej instalacji spalinowej.

Pasażerowie i kierowca zaczęli wymiotować i mdleć podczas niedzielnego kursu do Zielonej Góry. Zdaniem policji do wnętrza autokaru, przedostał się tlenek węgla z nieszczelnej instalacji spalinowej.

Do wydarzenia doszło w niedzielę - 30 września - w Nowogrodzie Bobrzańskim, w województwie lubuskim. W autobusie - należącym do jednego z lokalnych z PKS-ów - znajdowało się dziewięć osób, które podróżowały w regularnym kursie do Zielonej Góry. 

-"Nagle kilkoro pasażerów zaczęło się źle czuć: wymiotowali, niektórzy mdleli. Kierowca dostał drgawek, postanowił więc zjechać na pobocze, po czym sam stracił przytomność - informuje Fakt24.pl.

Na miejsce przyjechało pogotowie i straż pożarna. Trzy z dziewięciu osób, u których stwierdzono objawy zatrucia, zostały przewiezione do szpitala w Zielonej Górze. Wśród nich był kierowca pojazdu.

Przedstawiciele służb podejrzewali, że w autokarze mogło dość do rozszczelnienia klimatyzacji lub że jeden z pasażerów rozpylił w kabinie toksyczny gaz. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest jednak czad.

- Prawdopodobnie przyczyną kłopotów był tlenek węgla - powiedziała w rozmowie z Fakt24.pl podinspektor Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Dodała, że mógł przedostać się do pojazdu PKS z nieszczelnej instalacji spalinowej. Autokar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy i stoi na policyjnym parkingu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Lubuskie
  • Paweł Pasternak – 01.10.2018

    Patrząc na stan większości autobusów PKS w ogóle mnie to nie dziwi...

  • Sebastian Pioro – 01.10.2018

    Po Warszawie jeździ mnóstwo niesprawnych wg przepisów autobusów komunikacji miejskiej. Swoje zastrzeżenia zgłosiłem organizatorowi przewozów w mieście czy ZTM - odpowiedź powala "to dla dobra pasażerów 😂😂😂😂. Dziś po mieście jeździ mnóstwo pojazdów bez wymaganego przepisami tylnego oznaczenia liniowego zgodnie z rozporządzeniem o obowiązkowym wyposażeniu pojazdów... Przepisy przepisami, a ZTM i przewoźnik (wszystkie pojazdy należą do MZA) nic sobie z tego nie robią i niesprawne pojazdy codziennie wyjeżdżają na miasto...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.