TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niepełnosprawni na linii dworzec-lotnisko. We Wrocławiu
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2018 08:00:02
Niepełnosprawni na linii dworzec-lotnisko. We Wrocławiu

Dobra współpraca Polbus-PKS i Wrocławia pozwoliła szybko dostosować linię z dworca na lotnisko do potrzeb osób niepełnosprawnych. To inwestycje w infrastrukturę oraz tabor.

Dobra współpraca Polbus-PKS i Wrocławia pozwoliła w szybkim tempie dostosować linię z dworca na lotnisko do potrzeb osób niepełnosprawnych. To inwestycje w infrastrukturę oraz tabor.

Obniżone podjazdy, linie dla osób niedowidzących, specjalnie przystosowane autobusy, przeszkolona obsługa oraz wydłużony czas w strefie Kiss and Fly - to najnowsze udogodnienia wprowadzone dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na trasie między Dworcem Autobusowym a Portem Lotniczym.

-"Chcemy budować Wrocław w taki sposób aby był miastem dla wszystkich, bez barier, włączającym osoby niepełnosprawne. Ruch turystyczny we Wrocławiu z roku na rok jest coraz większy, i coraz więcej z tych turystów to osoby z niepełnosprawnościami. Podczas ostatniego spotkania z zarządem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Osób Niewidomych i Słabowidzących mówiliśmy o potrzebie dodatkowego oznaczenia tego miejsca, tak aby osoby które mają różne dysfunkcje mogły czuć się w tym miejscu jeszcze bardziej komfortowo. Od dziś przestrzeń dworca autobusowego jest jeszcze dla tych osób jeszcze bardziej dostępna i przyjazna.- mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Dworzec

Na drzwiach wejściowych do dworca oraz przed przejściami dla pieszych pojawiły się taśmy ostrzegawcze, które w znaczny sposób ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym. Wszystkie podjazdy zostały też obniżone z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na każdym stanowisku zamontowane zostały również linie wyznaczające wejście do autobusu. Wszystkie osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na pomoc przeszkolonych pracowników, których mogą wezwać za pomocą przycisków zlokalizowanych przy wejściach na dworzec. Dostosowane zostały również windy.

-"Cieszę się, że zgodna współpraca POLBUS-PKS, środowisk niepełnosprawnych i Prezydenta Sutryka pozwoliła w szybkim czasie uczynić Dworzec Wrocław miejscem przyjaznym dla osób z niepełnosprawnością, a dostosowane autobusy lotniskowe jako jeden z pierwszych elementów, które dostrzegają turyści będą dobrą wizytówką Wrocławia - mówił Krzysztof Balawejder, prezes PKS Polbus.

Autobus

Ułatwienia pojawiły się również w autobusach, które kursują między Dworcem a wrocławskim Portem Lotniczym. Linię WRO Airport Express obsługiwać będą specjalnie przystosowane autobusy, w których zostały zamontowane windy. Przy ich pomocy, osoby na wózkach bezpiecznie i szybko będą mogły dostać się na pokład.

-"Winda pokonuje schody do autobusu w 15 sekund a to bardzo szybko. Zanim człowiek się obejrzy jest już w środku. Jest w nim wiele miejsca. Matki z dzieckiem, które mają wózek również mogą czuć się tu bezpiecznie. Podróż mija bardzo szybko. W autobusie zainstalowane są monitory, które pozwalają śledzić pasażerom listy odlotów i przylotów. - mówiła Agata Roczniak z Wrocławskiej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych

Lotnisko

Dodatkowo wszystkie osoby z niepełnosprawnością, które przy Porcie Lotniczym zaparkują w strefie Kiss and Fly, mogą parkować 10 minut dłużej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
niepełnosprawni
PKS Polbus
Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.