TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niesprawny autokar na bakier z papierami i licznikiem
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.02.2020 12:00:36
Niesprawny autokar na bakier z licznikiem; fot. ITD

Popękane tarcze hamulcowe i nieszczelny układ paliwowy miał autokar skontrolowany przez podkarpacką Inspekcję Transportu Drogowego.

Popękane tarcze hamulcowe i nieszczelny układ paliwowy miał autokar skontrolowany przez podkarpacką Inspekcję Transportu Drogowego. Kierowca tego pojazdu nie posiadał również wymaganych dokumentów. Ponieważ wskazania drogomierza różniły się od danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, inspektorzy przekazali sprawę policji.

120 000 km

Autokar z cofniętym licznikiem przebiegu o ponad 120 000 km? Właśnie taka była różnica pomiędzy aktualnymi wskazaniami drogomierza, a danymi pobranymi z systemu CEPiK przez rzeszowskich inspektorów ITD podczas kontroli przeprowadzonej 14 lutego w Mielcu.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, inspektorzy przekazali sprawę policji. Nie były to jedyne reperkusje i nieprawidłowości ujawnione podczas kontroli tego autobusu.

Autokar realizował przewóz osób na linii regularnej, jednak kierowca nie był w stanie tego potwierdzić. Mężczyzna nie posiadał stosownych dokumentów, a sam pojazd nie został należycie oznaczony.

Poważne zastrzeżenia budził stan techniczny autobusu - stwierdzono niesprawny układ hamulcowy i paliwowy. Inspektorzy ujawnili popękane tarcze hamulcowe i poważne wycieki oleju. Z uwagi na niebezpieczne usterki, ITD zatrzymała dowód rejestracyjny autokaru i nałożyła karę 2000 złotych. Po kontroli pojazd został odholowany na parking strzeżony.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Podkarpackie