TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niewybuchy w autobusowej zajezdni. W Gnieźnie!
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.07.2018 16:00:31
Niewybuchy w autobusowej zajezdni. W Gnieźnie!

Tego jeszcze nie było. 17 lipca na terenie zajezdni autobusowej MPK Gniezno znaleziono niemieckie granaty ręczne, amunicję strzelecką i granatnik przeciwpancerny.

17 lipca na terenie zajezdni autobusowej MPK Gniezno, podczas prac budowlanych, znaleziono niewybuchy. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny policjantów poinformowali pracownicy. Zabezpieczone niewybuchy zostały zneutralizowane na poligonie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (17.07.2018 r. ) około godziny 18:00. Tym razem na wybuchowe znalezisko natrafił operator koparki podczas prac ziemnych na terenie zajezdni autobusowej MPK w Gnieźnie. Natychmiast powiadomiono Policję. Funkcjonariusze z grupy minersko – pirotechnicznej zabezpieczyli teren. Następnie na miejsce przybył patrol saperski z Inowrocławia, który zabrał znalezione granaty ręczne, amunicję strzelecką, granatnik przeciwpancerny i inne fragmenty uzbrojenia armii niemieckiej do neutralizacji na poligonie.

To kolejny przypadek, gdy na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnalezione zostały niewybuchy. Miejscowi wielokrotnie odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty podczas zwykłych prac polowych, czy też podczas pobytu w lesie. Najczęściej pochodzą one z czasów II wojny światowej.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zajezdnia
MPK Gniezno
bezpieczeństwo