TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowa autobusowa atrakcja w Krakowie. Autosanem przez tunel
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.02.2017 16:00:32 11 komentarzy
Nowa autobusowa atrakcja w Krakowie. Autosanem przez tunel

24 lutego przez tunel w Ruszczy przejechał pierwszy miejski autobus ? Autosan Sancity 9 LE. Regularna komunikacja na tej trasie zostanie uruchomiona od 25 marca.

25 lutego przez tunel w Ruszczy przejechał pierwszy miejski autobus ? Autosan Sancity 9 LE. W teście wziął udział m.in. Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa. Regularna linia nr 160 na tej trasie  zostanie uruchomiona od 25 marca.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Nowej Huty, a w szczególności Wzgórz Krzesławickich. Od najbliższej soboty, 25 lutego, przez tunel w Ruszczy będzie kursował autobus komunikacji miejskiej. Mieszkańcy o linię przez tunel starali się od ośmiu lat.

Do dyspozycji mieszkańców oddana zostanie nowa linia autobusowa nr 160, natomiast autobusy linii nr 110 będą jeździły na dotychczasowej trasie do Węgrzynowic. Przejazd tunelem skróci czas podróży pasażerom, którzy do tej pory, by przedostać się na drugą stronę terenów kolejowych, musieli nadkładać drogi.

Tunel wyzwaniem

Tunel w Ruszczy jest drogą przejazdową, która łączy ul. Za Górą i ul. Organki, a w szerszej perspektywie ? Wadów z Ruszczą. Jest wąski, a w dodatku bardzo długi ? wraz z dzielącą go drogą technologiczną liczy ok. 370 m. Wcześniej przejazd autobusu był niemożliwy ze względu na bezpieczeństwo ruchu. Aby przepuścić autobus przez tunel, konieczny był montaż sygnalizacji świetlnej, która została uruchomiona w styczniu.

Zmiany w Ruszczy otworzyły przed komunikacją miejską dodatkowe możliwości. Od 25 lutego pojawi się nowa linia 160, która będzie poruszać się na trasie: al. Przyjaźni ? al. Róż ? Żeromskiego ? Obrońców Krzyża ? Kocmyrzowska ? Darwina ? Lubocka ? Łuczanowicka ? Godebskiego ? Wittiga ? Godebskiego ? Bystronia ? Glinik ? Organki ? Tunel w Ruszczy ? Za Górą ? Jeziorko ? Ruszcza.

Autobus linii nr 160 będzie kursował co 40 minut w dni powszednie w godzinach około 6?17 oraz co 80 minut w pozostałych godzinach i w dni wolne (godz. 7?18).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Autosan
linia
 • Flexity – 24.02.2017

  To w końcu 25 lutego czy 25 marca będzie uruchomiona ta linia?

 • AK – 24.02.2017

  sobota 25. dzięki za uwagę

 • WK – 25.02.2017

  Lubię te "częstotliwości". Niby nowa linia, a tak, jakby jej nie było. Częstotliwość naprawdę zabójcza. Gorzej niż poznańska linia numer 60.

 • kku – 25.02.2017

  Ten tunel to jest w Wadowie czy w Ruszczy bo w artykule są używane oba określenia

 • Krkr – 25.02.2017

  Do kku : tunel jest na pograniczu Wadowa i Ruszczy. Linia 160 wystartowała dzisiaj, 25.02.

 • www – 26.02.2017

  No częstotliwość powala. Kraków to miasto, które chce budować metro? No właśnie chce, a uruchamia autobus który dosłownie będzie jeździł jakby go nie było.

 • rakus – 26.02.2017

  A po co na taki "wigwizdów" częściej

 • wrocek – 26.02.2017

  To Kraków czy jakieś wioski pod Nową Hutą ?

 • solaris150 – 01.03.2017

  Panowie z nową linią na obrzeża to tak się zaczyna, w ramach popularności linii zapewne będzie zwiększana częstotliwość.

 • ossama billaden – 05.06.2017

  Oś.ruszcza tam gdzie puscili mpk autobus linii 160 to nazywa sie burdel

 • wavelo – 21.10.2017

  Moim zdaniem to dobrze bo ludzie będą mieli jak dojechać do nowej huty nie posiadam informacji czy tam kursuje więcej autobusów czy tylko ten

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.