TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowa linia FlixBusa: Kraków-Zagrzeb. I nowi partnerzy
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.04.2018 13:19:33
Nowa linia FlixBusa: Kraków-Zagrzeb. I nowi partnerzy

FlixBus poinformował, że finalizuje pozyskiwanie polskich partnerów autobusowych, którzy będą obsługiwać wybrane linie operatora. Już wkrótce uruchomiona zostanie też nowa linia. Z Krakowa do Zagrzebia.

FlixBus poinformował, że finalizuje pozyskiwanie polskich partnerów autobusowych, którzy będą obsługiwać wybrane linie operatora. Już wkrótce uruchomiona zostanie też nowa linia. Z Krakowa do Zagrzebia.

W ostatnim czasie FlixBus pozyskał 5 kolejnych firm, w tym: GMF, PKS w Bydgoszczy, Usługi Autokarowe Mariusz Romańczuk, Grabor oraz TPO Pastuszak. Łącznie w tym roku do grona jego partnerów dołączyło już 10 polskich przedsiębiorstw autobusowych. Jeszcze w tym miesiącu uruchomione zostanie też nowe bezpośrednie połączenie na trasie Kraków-Zagrzeb, już dostępne w sprzedaży.

Powoli zamykamy listę polskich partnerów, którzy obsłużą naszą letnią siatkę połączeń. Do obecnego grona, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dołączą jeszcze 2-3 lokalne firmy – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska. Teraz już wszystkie nasze siły skupione są na pracach związanych z faktycznym startem nowego rozkładu, w tym na uzyskaniu brakujących licencji i uspójnieniu standardu na wszystkich naszych połączeniach – dodaje.

Do listy firm, które obsłużą linie letniej siatki połączeń FlixBusa w ostatnim czasie dołączyły: GMF z Opola (woj. opolskie), PKS w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie), Usługi Autokarowe Mariusz Romańczuk z Milicza k. Wrocławia (woj. dolnośląskie), Grabor z Tyńca Małego k. Wrocławia (woj. dolnośląskie) oraz TPO Pastuszak z Krakowa (woj. małopolskie). Każda ze spółek posiada wieloletnie doświadczenie w branży przewozów osobowych, co przekłada się na wysoką ekspertyzę w zakresie prowadzonej działalności. Zgodnie z założeniami modelu biznesowego FlixBusa, będą one odpowiadały za zarządzanie flotą, podczas gdy po stronie FlixBusa pozostanie m.in. dbanie o planowanie siatki połączeń, zaplecze technologiczne, marketing czy sprzedaż. – Firma GMF działa na polskim i europejskim rynku przewozu osób od 2010 roku, stawiając na jakość i profesjonalizm. Zdecydowaliśmy się na współpracę, ponieważ nasza wizja rynku zbiega się z wizją firmy FlixBus. Polska potrzebuje globalnego operatora autobusowego, który wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, stawia na wysokie standardy i bezpieczeństwo oraz dynamicznie rozwija siatkę połączeń – zaznacza Bartłomiej Zaleski, Prezes Zarządu GMF.

Przedsmak letniej siatki

14 kwietnia swój inauguracyjny kurs w zielonych barwach zrealizowała firma INTER, która nawiązała współpracę z FlixBusem w marcu br. Autobusami Setra 517 HD i Mercedes Tourismo będzie obsługiwała linię Kraków-Essen (przez Wrocław). Od 27 kwietnia polscy pasażerowie będą też mogli korzystać z nowego połączenia na trasie Kraków-Zagrzeb (przez Budapeszt), obsługiwanego przez węgierskiego partnera FlixBusa. Bilety już są dostępne w sprzedaży. Trasa nowej linii będzie wyglądała następująco: Kraków – Myślenice – Dolný Kubín – Ružomberok – Donovaly – Bańska Bystrzyca – Zvolen – Budapeszt – Siofok – Zagrzeb.

Europejska siatka połączeń FlixBusa obejmuje obecnie 250 000 połączeń dziennie do 1700 destynacji w 27 krajach. Tylko w 2017 roku z FlixBusem podróżowało 40 milionów pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FlixBus
Kraków
Zagrzeb