TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowa marka FlixBusa w Niemczech - Temsa
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.03.2019 11:00:16
Nowa marka FlixBusa w Niemczech - Temsa

Przewoźnik Tholen Reisen - podwykonawca FlixBusa w Niemczech - zakupił do obsługi zielonych linii cztery autobusy marki Temsa w wersji HD.

Przewoźnik Tholen Reisen - podwykonawca FlixBusa w Niemczech - zakupił do obsługi zielonych linii cztery autobusy marki Temsa w wersji HD.

Temsa już wcześniej zaistniała we flocie FlixBusa (m.in. poprzez model Safari HD), ale miało to miejsce we Francji, gdzie turecka marka jest najsilniejsza w Europie. Teraz przyszedł czas na Niemcy i najnowszą odsłonę pełnowymiarowego autokaru od Temsy, czyli modelu HD. Warto podkreślić, że producent nie tylko dostarcza kolejne swoje autokary do Niemiec, ale także rozpoczyna tam budowę sieci posprzedażnej. W ramach partnerstwa z Tholen Reisen, Temsa ma zająć się także serwisem pojazdów.

Współpraca Temsy z Tholen Reisen trwa od kilku lat. Przełom nastąpił w 2018 r., kiedy niemiecki przewoźnik zakupił pierwszy egzemplarz HD. Jak mówi Ewald Tholen, CEO w Tholen Reisen:

- "Po 170 tysiącach kilometrów możemy powiedzieć, że usterka jest obcym słowem dla Temsy. Model HD działa idealnie. Autobus przekonał mnie i mojego brata o najwyższej jakości, niezawodności i o 10% niższym zużyciu paliwa w porównaniu do konkurentów. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z jego osiągów."

Aktualnie niemiecka firma posiada w swojej flocie 13 autobusów Temsa, w tym cztery realizują zadania w ramach sieci FlixBus.

Temsa w Niemczech

Dodajmy, że turecki producent pojawił się w Niemczech już w 2007 roku. Po restrukturyzacji przedstawicielstwa w 2014 r., firma osiągnęła znaczny postęp i tylko w 2017 r. sprzedała na rynku 60 nowych pojazdów.

Poniżej dane techniczne modeli Temsa HD 12 - HD 13

  • Długość / szerokość / wysokość 12,267 m - 13,076 m / 2,550 m / 3,64 m

  • Przedni / tylny zwis 2.766 m / 3.410 m

  • Moc miejsc 44-63

  • Pojemność bagażnika 9 m3 - 11 m3

  • Silnik 435 KM

  • Klimatyzacja 35 kW


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Temsa
FlixBus
Niemcy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.