TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowa Sól bez zajezdni, ale za to z transportowym zarządem
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.07.2018 13:00:09
Nowa Sól bez zajezdni, ale za to z transportowym zarządem; fot. Urząd Miasta w Nowej Soli

1 lipca, na terenie sześciu gmin powiatu nowosolskiego, rozpoczęła funkcjonowanie samorządowa komunikacja autobusowa. Autobusy pojawiły się na czas - gorzej z infrastrukturą.

1 lipca, na terenie sześciu gmin powiatu nowosolskiego, rozpoczęła funkcjonowanie samorządowa komunikacja autobusowa. Autobusy Solaris Urbino 8,9LE (26) i Autosan SanCity 12LF (4) pojawiły się na czas - gorzej z infrastrukturą.

Jak powiedział lokalnej prasie Mirosław Paszkiewicz, prezes spółki MPK SubBus w Nowej Soli największym kłopotem jest brak bazy autobusowej, której budowa i wyposażenie jest na ukończeniu. Przypomnijmy, że kontrakt na jej budowę podpisano 4 maja 2017 r., z firmą Exalo Driling Spółka Akcyjna z siedzibą w Pile. Powstaje ona niedaleko południowej obwodnicy miasta, a jej bryła oraz kolory nawiązują do przemysłowego charakteru zabudowy sąsiedniej strefy przemysłowej. Zawarty w umowie termin wykonania inwestycji to 30 kwiecień 2018 roku.

Prawie 300 przystanków

Miasto czeka też na odbiór całej infrastruktury przystankowej. Na trasach 38 linii stanie blisko 300 wiat. Aktualnie budowlańcy kończą je stawiać i trwa kosmetyka po ich montażu. Wiaty bardzo nam się podobają. Mają nowoczesną, spokojną formę i stonowane kolory. Taki transportowy minimalizm.

Na ukończeniu jest też system dynamicznej informacji pasażerskiej oraz elektronicznego biletu. Dlatego warto tutaj pochwalić Nową Sól za wybór wakacyjnego lipcowego terminy na rozruch komunikacji. Prawdziwy komunikacyjny sprawdzian nastąpi 1 września, kiedy trzydzieści autobusów, jakimi dysponuje spółka MPK SubBus rozpocznie regularną obsługę gminnych linii.

Zajezdnia będzie składała się z budynku administracyjno-biurowego, budynku stacji obsługi autobusów, budynku stacji paliw, wiaty stacji paliw, wiaty parkingowej, budynku obsługi, hali warsztatowej.

Transportowy zarządca

Z kolei od 1 lipca w strukturach Urzędu Miejskiego w Nowej Soli działa Biuro ds. Transportu Zbiorowego. Do najważniejszych jego zadań należy m.in. organizowanie komunikacji miejskiej oraz planowanie rozwoju komunikacji miejskiej. Biuro ma też kreować politykę zrównoważonego rozwoju transportu z punktu widzenia pasażera, opracowywać rozkłady jazdy i wprowadzać na bieżąco zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zakres obowiązków obejmuje też wszelkie sprawy związane z emisją biletów. Numer telefonu do BdsTZ: 68 459 0331 / komunikacja@nowasol.plSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
zajezdnia
SubBus Nowa Sól
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.