TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowa Zelandia: Wypadek autokaru
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 04.09.2019 09:41:56

Pięciu turystów z Chin zginęło w wypadku autokaru w Nowej Zelandii.

Autokar przewożący turystów z Chin przewrócił się w środę w złych warunkach pogodowych na autostradzie na północy Nowej Zelandii; zginęło pięciu obywateli ChRL, a dwaj odnieśli ciężkie obrażenia - poinformowała miejscowa policja.

Autokar przewożący 27 osób znajdował się około 20 minut jazdy od popularnego wśród turystów miasta Rotorua na Wyspie Północnej, gdy krótko po godz. 11 (po godz. 1 w Polsce) nie zdołał pokonać zakrętu na autostradzie - przekazał inspektor policji Brent Crowe na konferencji prasowej w Wellington.

Pojazd znalazł się po przeciwnej stronie jezdni, a gdy kierowca próbował wrócić na właściwy pas, autokar przewrócił się na bok - dodał Crowe. Podkreślił, że w wypadku nie uczestniczył żaden inny samochód, i zwrócił uwagę na panujące w chwili wypadku niekorzystne warunki atmosferyczne - "silny wiatr, mgłę i intensywny deszcz", które sprawiły, że jezdnia była mokra i śliska.

Przedstawiciel ambasady ChRL Liang Zhi powiedział w rozmowie z agencją AP, że z informacji posiadanych przez placówkę wynika, iż w autokarze znajdował się kierowca, przewodnik i chińscy turyści, pochodzący w większości z prowincji Syczuan. Dodał, że chiński ambasador udał się na miejsce wypadku oraz że ambasada współpracuje z nowozelandzką policją w celu ustalenia tożsamości ofiar.

Policja bada, czy autokar był wyposażony w pasy bezpieczeństwa oraz czy pasażerowie mieli je zapięte.

Jak poinformował inspektor Crowe, kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale dopiero za kilka tygodni wyjaśni się, czy w związku z wypadkiem usłyszy zarzuty. Do szpitala trafiło w sumie sześć osób - dwie ciężko ranne i cztery lekko. Pozostałym pasażerom z pomniejszymi obrażeniami udzielono pomocy medycznej na miejscu zdarzenia. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Nowa Zelandia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.