TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe ładowarki Medcomu w Warszawie. Szybkie!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 04.02.2019 14:00:27
fot. Medcom

Na krańcu Konwiktorska w Warszawie pojawiły się ładowarki pantografowe Medcom do autobusów elektrycznych. To już kolejna tego typu inwestycja, którą producent realizuje w ramach współpracy z MZA.

Na krańcu Konwiktorska w Warszawie pojawiły się ładowarki pantografowe Medcom do autobusów elektrycznych. To już kolejna tego typu inwestycja, którą producent realizuje w ramach współpracy z Miejskimi Zakładami Autobusowymi. Najnowsze stacje szybkiego ładowania mają różne głowice ładujące, tym samym będą zasilać eBusy produkcji Solaris i Ursus.

Aktualnie po Warszawie porusza się 30 autobusów elektrycznych, jednak władze stolicy zapowiedziały kolejne inwestycje w autobusy niskoemisyjne. Firma Medcom od lat dostarcza m.in. napędy do autobusów elektrycznych MZA, jednak intensywny rozwój e-transportu w stolicy wymaga także zapewnienia odpowiedniej infrastruktury ładowania pojazdów. W związku z tym, już niedługo uruchomione zostaną kolejne ładowarki, które będą zasilały warszawski elektryczny transport miejski.

Infrastruktura ładowania e-busów od Medcomu
Na Konwiktorskiej stanęły dwie stacje szybkiego ładowania konstrukcji monolitycznej. Każda z ładowarek dostosowana jest do innego producenta autobusów. Pierwsza z nich – o mocy 200 kW – będzie obsługiwać autobusy produkcji Ursus, druga – o mocy 400 kW – dedykowana jest pojazdom firmy Solaris. Obie ładowarki mają budowę modułową z rezerwowym złączem ładowania plug-in typu CCS Type 2 do mocy 160 kW (200 A/800 VDC). Zastosowane moduły mocy w ładowarce wykonano w najnowszej technologii półprzewodnikowej SiC (węglik krzemu), która zapewnia m.in. wysoką sprawność układu na poziomie 95%. Należy podkreślić, że wszystkie deklarowane parametry ładowarek potwierdzone są raportem z badań i certyfikatem wystawionym przez niezależną jednostkę certyfikującą, posiadającą akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.

"Inwestycja została przeprowadzona w sposób kompleksowy. Oprócz zaprojektowania i produkcji ładowarek w nowej technologii SiC, wykonaliśmy kompletną infrastrukturę zasilającą, tj. uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji lokalizacyjnych, opracowanie projektu zasilania i budowlanego, uzyskanie pozwoleń budowlanych, usunięcie kolizji m.in. wykonanie nowego przyłącza wodociągowego, uzyskaliśmy akceptację konserwatora zabytków oraz estety miasta. Tutaj warto zwrócić uwagę na prostą i minimalistyczną formę ładowarki, w której starannie dobrane detale i wyważona kolorystyka powodują, że konstrukcja w pełni wpisuje się w różnorodną architekturę otoczenia. Wykonaliśmy także okablowanie, przyłącza energetyczne oraz zdalny system nadzoru ładowarek z funkcją identyfikacji pojazdu i odczytu energii pobranej przez pojazd. Stacja wyposażona została w system alarmowy z powiadomieniem oraz monitoring wizyjny. Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z wymaganymi prawem pozwoleniami, projektem organizacji ruchu tzw. POR i ustaleniami z ZDM" – mówi Grzegorz Grzegrzółka, Dyrektor ds. Energetyki w MEDCOM.

Ekologiczny transport w Warszawie
Produkty Medcomu pozwalają urzeczywistnić ogromne przedsięwzięcie. Miasto stawia na transport przyjazny środowisku. Dowodem na to jest ogłoszony w październiku ub.r. przetarg na zakup 130 autobusów elektrycznych. Jest to jeden z większych europejskich przetargów na dostawę elektrobusów i projektów w obszarze elektromobilności. Miejskie Zakłady Autobusowe stale inwestują w tabor elektryczny i niskoemisyjny, wpływając na rozwój ekologicznego transportu miejskiego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Medcom
MZA Warszawa
elektrobus
ładowarka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.