TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe Miasto: Pijany mężczyzna "pożyczył" szkolny autobus
PLONSZCZAK.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 10.03.2019 13:09:45

6 marca pijany mężczyzna "pożyczył" szkolny autobus.

Jak informuje portal plonszczak.pl - 5 lat więzienia i wysoka kara grzywny grozi 27-latkowi, który 6 marca zabrał sprzed szkoły autobus, bo chciał się nim "przejechać". Mężczyzna nie dość, że nie posiada prawa jazdy, to jeszcze był pijany. Został zatrzymany przez płońskich policjantów.

- Wczoraj po południu patrol ruchu drogowego skierowany został przez dyżurnego do Gucina, gdzie miał się znajdować nietrzeźwy kierowca autobusu – czytamy w relacji rzecznika prasowego płońskiej policji podkom. Kingi Drężek-Zmysłowska - Zgłaszająca opowiedziała funkcjonariuszom, jak jadąc od strony Nowego Miasta w kierunku Ojrzenia zauważyła poruszający się w tym samym kierunku, całą szerokością jezdni, autobus. Styl jazdy kierowcy uniemożliwiał wyprzedzenie go. Nagle autobus skręcił w lewo, w drogę gruntową, a następnie na pole, gdzie autobus ugrzązł. Kierujący, który z trudem wysiadł z pojazdu i od niedaleko mieszkających osób próbował jeszcze pożyczyć narzędzia do naprawy "popsutego" autobusu.

Policjanci ustalili, że autobusem kierował 27-letni mieszkaniec gm. Nowe Miasto. Mężczyzna miał wyraźny problem z utrzymaniem równowagi i normalnym porozumiewaniem się. Przeprowadzone przez policjantów badanie na trzeźwość wykazało u niego ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

27-latek przyznał się do tego, że autobus zauważył pod szkołą w Nowym Mieście, a że kluczyki były w pojeździe to postanowił chwilę nim pojeździć. Zapewniał przy tym mundurowych, że później chciał go odstawić na miejsce. Lekkomyślny pijany kierowca został osadzony w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty związane zarówno z jazdą w stanie nietrzeźwości, jak i zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego jego użycia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a do tego wysoka kara grzywny i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
promile
Mazowieckie