TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe Miasto: Pijany mężczyzna "pożyczył" szkolny autobus
PLONSZCZAK.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 10.03.2019 13:09:45

6 marca pijany mężczyzna "pożyczył" szkolny autobus.

Jak informuje portal plonszczak.pl - 5 lat więzienia i wysoka kara grzywny grozi 27-latkowi, który 6 marca zabrał sprzed szkoły autobus, bo chciał się nim "przejechać". Mężczyzna nie dość, że nie posiada prawa jazdy, to jeszcze był pijany. Został zatrzymany przez płońskich policjantów.

- Wczoraj po południu patrol ruchu drogowego skierowany został przez dyżurnego do Gucina, gdzie miał się znajdować nietrzeźwy kierowca autobusu – czytamy w relacji rzecznika prasowego płońskiej policji podkom. Kingi Drężek-Zmysłowska - Zgłaszająca opowiedziała funkcjonariuszom, jak jadąc od strony Nowego Miasta w kierunku Ojrzenia zauważyła poruszający się w tym samym kierunku, całą szerokością jezdni, autobus. Styl jazdy kierowcy uniemożliwiał wyprzedzenie go. Nagle autobus skręcił w lewo, w drogę gruntową, a następnie na pole, gdzie autobus ugrzązł. Kierujący, który z trudem wysiadł z pojazdu i od niedaleko mieszkających osób próbował jeszcze pożyczyć narzędzia do naprawy "popsutego" autobusu.

Policjanci ustalili, że autobusem kierował 27-letni mieszkaniec gm. Nowe Miasto. Mężczyzna miał wyraźny problem z utrzymaniem równowagi i normalnym porozumiewaniem się. Przeprowadzone przez policjantów badanie na trzeźwość wykazało u niego ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

27-latek przyznał się do tego, że autobus zauważył pod szkołą w Nowym Mieście, a że kluczyki były w pojeździe to postanowił chwilę nim pojeździć. Zapewniał przy tym mundurowych, że później chciał go odstawić na miejsce. Lekkomyślny pijany kierowca został osadzony w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty związane zarówno z jazdą w stanie nietrzeźwości, jak i zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego jego użycia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a do tego wysoka kara grzywny i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
promile
Mazowieckie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.