TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy MAN rozchwytywany! Wczoraj Rumia, dzisiaj Tczew!
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.09.2020 13:00:27
Nowy MAN rozchwytywany: Wczoraj Rumia, dzisiaj Tczew!; fot. fot. Kamil Wojewski

Gryf testuje nowego MAN-a w Tczewie


18 września na ulicach Tczewa jest testowany nowy autobus MAN Lion's City 12C. Przejazdy tą lekką hybryda bez bezpłatne!

Test zorganizował firmy Przewozy Autobusowe Gryf oddział w Tczewie oraz Zakład Usług Komunalnych w Tczewie

Pojazd będzie kursował tylko w piątek - od godz. 9:00 do późnych godzin popołudniowych i wozi bezpłatnie przewoził pasażerów na linii nr 3, wg poniższego harmonogramu odjazdów z przystanków początkowych Tczewski Węzeł Integracyjny: 9:10, 10:23, 13:08, 14:23, 15:24. Czyżykowo: 9:48, 11:05, 13:45, 14:51, 15:52.

Miasto Tczew

Aktualnie model MAN Lion's City 12C EfficientHybrid w swojej flocie posiada w Polsce tylko firma Gryf. Dwa takie egzemplarze zakupione zostały do obsługi linii numer 85 w sieci ZKM Gdynia dla Miasta Rumia, gdzie niebawem będzie można je spotkać i to przez najbliższe 7 lat.

Przypomnijmy, że Gryf kompleksowo obsługuje przewozy w ramach lokalnej komunikacji miejskiej i stąd ten gest w kierunku uświetnienie tczewskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Co ważne - MAN 12C posiada nowy, 9-litrowy silnik o mocy 280 KM oraz moduł hybrydowy w postaci superkondensatorów, które gromadzą energię kinetyczną odzyskaną w czasie hamowania pojazdu. Następnie jest ona wykorzystywana w czasie postoju autobusu do zasilania urządzeń pokładowych i wspomaga ruszanie pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu silnik spalinowy może pozostawać wyłączany w czasie postoju np. na przystankach.

Autobusy posiadają ponadto klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, pełne LED-owe oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, podświetlony sufit, wyświetlacze, a także ładowarki USB dedykowane urządzeniom mobilnym.

Miasto Rumia

Z kolei 16 września miała miejsce prezentacja nowych MAN-ów w Rumii, z udziałem władz miasta oraz przedstawicieli przewoźnika i producenta.Pasażerowie mogą z nich korzystać na trasie Rumia Szmelta – Rumia Partyzantów i to już od wczoraj - 17 września.

-" Innowacyjność tych pojazdów to przede wszystkim rozwiązania techniczne, które sprawiają, że są one bardziej ekologiczne, ekonomiczne w eksploatacji i ergonomiczne – zarówno dla pasażerów, jak i kierowców. Dodatkowo, z punktu widzenia pasażera, istotne jest przede wszystkim to, że nowe pojazdy są w całości niskowejściowe, posiadają dużą liczbę siedzeń na tzw. niskiej podłodze. Autobusy te posiadają również pasy do mocowania rowerów, automatyczną klimatyzację oraz najnowocześniejsze systemy informacji pasażerskiej – wyjaśnia Hubert Kołodziejski, dyrektor ZKM w Gdyni.

Zwieńczeniem prezentacji pojazdów była krótka przejażdżka po trasie linii 85.

-"Ta linia jest bardzo istotna dla mieszkańców miasta. Została ona uruchomiona w latach osiemdziesiątych pod numerem 188, później ta numeracja się zmieniała, ale zawsze obowiązywała trasa ze Szmelty do pętli przy ul. Partyzantów. Dzięki temu połączeniu mieszkańcy mogą się przemieszczać pomiędzy dzielnicami, a także dojeżdżać do dworca, by przesiąść się na pociąg – podsumowuje dyrektor ZKM Gdynia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
hybryda
MAN
PA Gryf