TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy minibus Autometu już jeździ w Oświęcimiu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.01.2019 16:30:32
fot. MZK Oświęcim, facebook.com

Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu kieruje już na linie minibus, który dostarczył Automet. Nowy Cityliner od wczoraj służy pasażerom oświęcimskim i w okolicznych miejscowościach.

Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu kieruje już na linie minibus, który dostarczył Automet. Nowy Cityliner od wczoraj służy pasażerom oświęcimskim i w okolicznych miejscowościach.

Przypomnijmy, że to efekt zamówienia z początku ubiegłego roku. Powędrowało ono do Autometu z Sanoka. Producent dostarczył do Oświęcimia jeden autobus będący zabudową na bazie Mercedesa Sprintera 516 za 482 000 PLN netto.

Miejski Zakład Komunikacji wczoraj pierwszy raz wypuścił nowego minibusa na linie. Można go było spotkać na liniach 19, 24 i 43.

Minibus Cityliner jest konstrukcję opartą na bazie Mercedesa Sprintera 516 z silnikiem o pojemności 2,143 l i mocy 120 kW. Jednostka jest zblokowana z automatyczną skrzynią biegów. Silnik spełnia najwyższą obecnie normę emisji spalin Euro 6.

Minibus charakteryzuje się także niskimi kosztami eksploatacji. Jego zaletą jest także duża zwrotność i małe gabaryty, pozwalające dojechać do miejsc niedostępnych dla standardowych autobusów. Dzięki niskopodłogowej przestrzeni w przedniej części pojazdu pasażerowie z łatwością wejdą na pokład pojazdu, zwłaszcza osoby starsze i niepełnosprawne, które od razu będą mogły zająć miejsca siedzące dostępne z poziomu niskiej podłogi.
Pojazdy posiada także rampę wjazdową ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. 

Autobus jest wyposażony w klimatyzację, tablice elektroniczne, automat biletowy i monitoring. Długość mini autobusu to ok. 7,4 m. W środku jest 13 miejsc siedzących i 16 miejsc stojących.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Oświęcim
Automet
Mercedes
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.