TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy Sącz: Zapalił się autobus MPK
SADECZANIN.INFO - Opublikowano: 17.05.2017 12:16:10

Jak informuje portal sadeczanin.info - 16 maja pożar wybuchł tuż po godzinie 8 na przystanku przy Nowochruślickiej. Ogień rozprzestrzenił się od silnika do części pasażerskiej. Na szczęście autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego był pusty, a kierowcy nic się nie stało. Straty jeszcze nie zostały oszacowane. W akcji uczestniczyły aż trzy zastępy strażaków.

To był autobus z numerem bocznym nr 140, linia nr 7, z reklamą miesięcznika "Sądeczanin" na burtach. Akurat kończył kurs i jechał na pętlę, więc w środku nie było pasażerów. To bardzo ważna wiadomość, bo linia nr 7 jest jedną z najbardziej obciążonych w Nowym Sączu.

Akcja trwała około godziny. Przyczyny pożaru na razie nie są znane – wyjaśni je specjalna komisja powołana przez prezesa MPK Andrzeja Górskiego.

- Takiego przypadku nie mieliśmy od wielu lat. Teraz trzeba wyjaśnić czy zawiniła wiązka przewodów elektrycznych, czy zaciski hamulców, czy może sam silnik. Ma to nas przede wszystkim uchronić przed podobnymi zdarzeniami w przyszłości – zastrzega prezes.

Autobusy MPK są serwisowane stale przez specjalistów zatrudnionych w firmie. Pożar nie zakłócił działania komunikacji w mieście.

– Zdarzają się najróżniejsze sytuacje, więc stale utrzymujemy rezerwę. Gdy coś się dzieje z autobusem natychmiast jest podstawiany zapasowy – podkreśla Górski. Tabor MPK jest też oczywiście ubezpieczony.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
wypadek
Nowy Sącz
pożar

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.