TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy sezon piętrowego autobusu w Częstochowie
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.04.2019 12:00:02
fot. MPK Częstochowa

Startuje kolejny sezon z autobusową linią turystyczną 034 w Częstochowie. W pierwszy kurs zadaszony piętrus będący własnością częstochowskiego MPK wyjedzie w południe 1 maja.

Startuje kolejny sezon z autobusową linią turystyczną 034 w Częstochowie. W pierwszy kurs zadaszony "londyńczyk" będący własnością częstochowskiego MPK wyjedzie w południe 1 maja. Analogicznie do lat ubiegłych dla każdej z podróży przystankiem początkowym i końcowym będzie pl. Biegańskiego przy budynku Ratusza Miejskiego.

Odjazdy będą miały miejsce o pełnych godzinach od 12 do 18 włącznie (7 przejazdów dziennie). Trasa przejazdu będzie bardzo zbliżona do już znanej, która wiedzie po ulicach Śródmieścia i okolicach centrum i jasnogórskiego klasztoru.

Dzięki narracji prowadzonej przez przewodników PTTK będziemy mogli zza okien autobusu poznawać na nowo historię wyjątkowych miejsc mijanych na trasie. Przejazdy autobusową linią turystyczną "034" podobnie jak przed rokiem będą bezpłatne. Według szacunków w zeszłym sezonie z tej komunikacyjnej atrakcji naszego miasta skorzystało około 38 tysięcy pasażerów.

W dniach 1-5 maja linia turystyczna 034 kursować będzie codziennie, w pozostałe dni maja i w czerwcu tylko w weekendy. Częstotliwość kursowania zostanie zwiększona w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu). Wówczas poza poniedziałkami przeznaczonymi na konserwację techniczną pojazdu, kiedy to 034 nie będzie wyjeżdżał z zajezdni, autobus będzie woził pasażerów we wszystkie pozostałe dni tygodnia. We wrześniu, na zakończenie sezonu, 034 ponownie będzie pojawiał się na trasie tylko w weekendy.

Kursy obsługiwane będą zakupionym przez MPK "londyńczykiem" z zamkniętym dachem (drzwi z prawej strony umożliwiają bezpieczne korzystanie ze stałych przystanków na trasie). Nie wykluczone, że ponownie miejski przewoźnik wypożyczy do obsługi na okres letni wersję "cabrio". Na razie jednak nie można jeszcze tego przesądzić, trwają prace nad znalezieniem optymalnej oferty.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
tabor
MPK Częstochowa
oldtimer
piętrus