TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy Sprinter w wersji minibus
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.06.2018 09:00:06
Nowy Sprinter w wersji minibus

W tym roku Mercedes-Benz wprowadzi do produkcji kolejną generację pojazdów dostawczych Mercedes-Benz Sprinter - także w wersji pasażerskiej.

W tym roku Mercedes-Benz wprowadzi do produkcji kolejną generację pojazdów dostawczych Mercedes-Benz Sprinter - także w wersji pasażerskiej.

Aktualnie nowe minibusy Mercedes-Benz, które będą masowo produkowane w zakładzie Minibus GmbH w Dortmundzie przechodzą kolejne próby na drogach publicznych. Równolegle można już składać zamówienia na Nowego Sprintera, a zakład w Dortmundzie ciężko pracuje nad nowymi autobusami. I tutaj właśnie pojawia się pytanie, z jakich teraz modeli będzie składa się MINI-rodzina Mercedesa? Do tej pory były to cztery serie:

 • turystyczna Travel w 3 wariantach: Sprinter Travel 45 (długość 7,3 m), 55 (7,6 m) i 65 (7,7 m);

 • miejska City w 4 wariantach: Sprinter City 35 (długość 6,9 m i pojemność 22 pasażerów), Sprinter City 65 K (7,0 m / 30 miejsc), Sprinter City 65 (7,7 m / 30 miejsc) , Sprinter City 77 (8,7 m / 40 miejsc);

 • międzymiastowa Transfer 55 w 5 wariantach (Sprinter Transfer 23, Sprinter Transfer 34, Sprinter Transfer 35, Sprinter Transfer 45 i Sprinter Transfer 55)

 • dla osób niepełnosprawnych Mobility w 2 wariantach Mobility 23 (5,9 m długości) oraz Mobility 33 (6,9 m).

Naszym zdaniem układ będzie podobny, ale na pewno minibusy skorzystają z wielu wariantów kokpitu, nowych systemów bezpieczeństwa, a przede wszystkim z nowych gabarytów Nowego Sprintera, co zresztą widać na pierwszych zdjęciach. Przedstawiony minibus pochodzi z serii Sprinter City do regularnych zastosowań miejskich. Naszym zdaniem to dwuosiowy następca poprzedniego, trójosiowego niskopodłogowego Sprintera 77. Za moment poznamy rozwiązanie tej zagadki…

Poprzednia generacja

Przypomnijmy, że produkcja aktualnej generacji minibusów Spriner rozpoczęła się w połowie roku 2006. Rok później Sprinter Travel 65, będący wizytówką kompaktowych autobusów turystycznych, świętował swoją europejską premierę na targach Busworld Kortrijk 2007. Szeroko zakrojona aktualizacja modelu miała miejsce w roku 2013. Oprócz przejścia na silniki Euro 6 przyniosła również nowe oblicze przedziału pasażerskiego.

Oczywiście mówimy tutaj o zabudowach fabrycznych Mercedesa, które w Polsce występują w zasadzie tylko na rynku wtórnym. Wśród nowych pojazdów dominują zabudowy krajowych producentów - wśród których liderem jest firma Mercus - i to oni najszybciej pokażą w naszym kraju pojazdy na bazie Nowego Sprintera. Być może już na targach TRANSEXPO.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
premiera
Mercedes-Benz
Sprinter
MINI
 • Konrad Filip – 05.06.2018

  Widziałem go w Dortmundzie...wyglądał na mniejszą wersje City65.

 • Tomek Pieńkowski – 05.06.2018

  Sorry za głupie pytanie: czemu służy (nagminne) oklejanie testerów/ prototypów w takie wzorki?

 • Walde Mat – 05.06.2018

  Heh na to pytanie akurat tylko nasza firma może odpowiedzieć. Po pierwsze to na zdjęciu to nowe city 65 a nie 77. Poprzednia generacja 906 tez kazała czekać chwile na city77. Znając MB zmieni się tylko przód i kilka rzeczy wewnątrz. Niezmienna pozostanie cena. Zaporowa na nasze realia

 • Kuba Koseła – 06.06.2018

  Przydałoby się coś z DMC około 7ton żeby można było coś fajnego 25-30 osób zbudować i jednocześnie utrzeć nosa Iveco 😉

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.