TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy Targ z pierwszym Nowym Urbino 12LE w Polsce!
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.07.2020 17:00:46
Nowy Targ z pierwszym Nowym Urbino 12LE w Polsce!

Miejski Zakład Komunikacji w Nowym targu odebrał cztery fabrycznie nowe autobusy marki Solaris, które zastąpią wysłużone Jelcze.

Miejski Zakład Komunikacji w Nowym targu odebrał cztery fabrycznie nowe autobusy marki Solaris, które zastąpią wysłużone Jelcze.

O przetargu na nowe autobusy i umowie z Solarisem pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Natomiast warto podkreślić, że MZK Nowy targ jest pierwszym w Polsce użytkownikiem modelu nU12LE. Co więcej, ten autobus zarejestrowany został jako klasa II, czyli pojazd międzymiastowy, co oznacza, że może jeździć zarówno w komunikacji miejskiej jak i na liniach międzymiastowych. Uniwersalne Low Entry!

4 x MAXI

Generalnie Nowy Targu zakupił cztery "dwunastki" w dwóch wersjach podłogowych :

  • 1 szt. Urbino 12LE z silnikiem Cummins Euro 6 o mocy 230 kW plus skrzynia ZF 6AP

  • 3 szt. Urbino 12 z silnikiem Cummins Euro 6 o mocy 204 kW plus skrzynia ZF 6AP

Oferta Solarisa za taki zestaw opiewała na 4.723.000 PLN brutto, co daje średnią cenę za jeden autobus w wysokości 960.000 PLN netto. 85 procent kwoty zostało pokryte zostało z unijnego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Nowotarski standard

Wszystkie nowe pojazdy MZK Nowy Targ wyposażone są w klimatyzację, monitoring, biletomaty i systemy do liczenia pasażerów.

System Informacji Pasażerskiej pochodzi od bydgoskiej firmy Pixel (każdy autobus ma bramki liczące plus biletomat).

Dzięki najnowszej dostawie flotę nowotarskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji miała miejsce mała rewolucja. Pamiętajmy, że oprócz czterech Solarisów, w tym roku nowotarski tabor wzmocniły dwa Isuzu Novociti Life (o tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ) Tym samym MZK posiada teraz 23 pojazdy, a ich średni wiek waha się w przedziale 6-7 lat. Nieźle.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Nowy Targ
Solaris