TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

NSZZ Solidarność wspiera MPK Kielce
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.08.2017 13:27:24 10 komentarzy
NSZZ Solidarność wspiera MPK Kielce

Nie stygną emocje wokół kieleckiego przetargu na dziesięcioletnią obsługę komunikacji miejskiej. MPK Kielce zyskało nowego sojusznika, którym jest świętokrzyska Solidarność. Związkowcy apelują do miasta o "racjonalny wybór".

8 sierpnia Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność opublikował swoje stanowisko w sprawie toczącego się w Kielcach przetargu. Związek staje po stronie MPK i argumentuje dlaczego powinien paść wybór na tego przewoźnika. Poniżej treść stanowiska związkowców.

"Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność z uwagą i niepokojem śledzi próby przejęcia lokalnej komunikacji miejskiej w Kielcach przez firmę o nierozpoznanych bo ukrytych standardach, spółkę zarejestrowaną poza Kielcami.

Kieleckie MPK sp. z o.o. ciesząca się niekwestionowanym prestiżem, czego dowodem jest certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom i status najlepszego przewoźnika komunikacji miejskiej, nadany przez pismo samorządowców "Wspólnota", od dziesięciu lat spełnia wszelkie wymogi i standardy stawiane przedsiębiorstwu przez samorząd lokalny oraz mieszkańców kieleckiego obszaru metropolitalnego. Jako zarejestrowana w Kielcach spółka jest płatnikiem podatku do kieleckiego samorządu. Będąc posiadaczem znacznego majątku, w tym odtworzonej floty pasażerskiej stanowi istotną wartość dodaną dla miasta. Jest też stabilnym miejscem zatrudnienia dla ponad 600 rodzin, którzy dzięki temu są też płatnikami podatku i aktywnymi uczestnikami na lokalnym rynku.

Niepewność funkcjonowania rodzimej firmy komunikacyjnej rodzi również dalszą niepewność społeczną, nie tylko w środowisku MPK, ale również u wielu Kielczan. Ewentualna przegrana MPK jest przegraną dla całego miasta.

Kierując się tymi przesłankami Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność jasno stwierdza, że stoi po stronie racjonalnego wyboru - wyboru sprawdzonego przewoźnika MPK sp. z o.o. w Kielcach.

Apelujemy do Kielczan o wspieranie rodzimej firmy w ramach solidarności naszej wspólnoty kieleckiej."


Sprawdź też:
ZTM Kielce
Michalczewski
MPK Kielce
przetarg
linie
 • Jacek – 11.08.2017

  Kolejna propaganda sukcesu, tym razem w wykonaniu związkowców. Zapomnieli wspomnieć o różnicy 60mln pomiędzy MPK a Michalczewski sp.z.o.o.

 • Msr – 11.08.2017

  Spoko raczej MPK nie wygra tego przetargu a nawet jak wygra to przekręt 10-lecia. KIO ostatecznie raczej rozstrzygnie ten przetarg.

 • Realista – 11.08.2017

  Ale głupi ten Michalczewski. Przecież powinien obiecać tym związkowcom że u niego będą mieć o 1000 więcej miesięcznie i nagle zaczną pieprzyć że Michalczewski to zbawienie dla Kielc

 • tyu – 11.08.2017

  MPK Tylko MPK !

 • szakal – 12.08.2017

  Chyba związkowcy nie wiedzą co to i po co jest przetarg.

 • Znam ich dobrze – 12.08.2017

  Wiedzą co to przetarg - przetarg to takie coś co zawsze wygrywało mpk...

 • www – 14.08.2017

  Tylko, że ten ranking odnosi się chyba do komunikacji w mieście, a nie bezpośrednio do przewoźnika. W MPK zapomnieli już, że część autobusów należała do miasta, a nie do nich? A czy teraz przypadkiem miasto nie kupuje swoich autobusów, które przekaże do eksploatacji przewoźnikowi? W sumie to miasto mogłoby powołać swój nowy podmiot i problem przetargów zniknąłby.

 • kku – 16.08.2017

  Związkowcy uważają że MPK ma słuzyć związkowcom a nie pasażerom.

 • Stig779 – 16.08.2017

  Mam nadzieję że czasy MPK w końcu dobiegną końca. Mam dość
  autobusów bez klimy, bez wygodnych siedzeń i tego spapranego zarządu.
  Śreniawska to powinna być już dawno na emeryturze, a Latosiński
  niech wypieprza z Kielc, burak, drań i Pisior zasrany. On nie widzi
  nic i go nie obchodzi jak pasażerowie podróżują i jakimi autobusami.
  Michalczewski nawet jakby nie wprowadził tak wypasionych pojazdów
  jak obiecuje w razie wygranej to i tak wolałbym jeździć tym niż np padakami
  z Ukrainy czy innymi gównami. Czas skończyć z MPK. Kielce to miasto
  w którym powinien jeździć porządny i zorganizowany przewoźnik a nie
  przedsiębiorstwo kierowane przez patologiczną, starą babę i zasranego,
  zaplutego, popieprzonego, srającego na stołek posła PIS. Związkowcy nic
  nie mają do gadania. Czas się wziąć w garść i opamiętać, bo czas nagli do
  końca rozstrzygnięcia przetargu, a taki przewoźnik jak MPK KIELCE nie
  powinien istnieć

 • xyz – 16.08.2017

  Stig779 : Problem w tym że Michalczewski nie jest porządnym przewożnikiem :(... Bo nie ma porządnych przewożnikow prywatnych w Polsce.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.