TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

NSZZ Solidarność wspiera MPK Kielce
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.08.2017 13:27:24 11 komentarzy
NSZZ Solidarność wspiera MPK Kielce

Nie stygną emocje wokół kieleckiego przetargu na dziesięcioletnią obsługę komunikacji miejskiej. MPK Kielce zyskało nowego sojusznika, którym jest świętokrzyska Solidarność. Związkowcy apelują do miasta o "racjonalny wybór".

8 sierpnia Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność opublikował swoje stanowisko w sprawie toczącego się w Kielcach przetargu. Związek staje po stronie MPK i argumentuje dlaczego powinien paść wybór na tego przewoźnika. Poniżej treść stanowiska związkowców.

"Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność z uwagą i niepokojem śledzi próby przejęcia lokalnej komunikacji miejskiej w Kielcach przez firmę o nierozpoznanych bo ukrytych standardach, spółkę zarejestrowaną poza Kielcami.

Kieleckie MPK sp. z o.o. ciesząca się niekwestionowanym prestiżem, czego dowodem jest certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom i status najlepszego przewoźnika komunikacji miejskiej, nadany przez pismo samorządowców "Wspólnota", od dziesięciu lat spełnia wszelkie wymogi i standardy stawiane przedsiębiorstwu przez samorząd lokalny oraz mieszkańców kieleckiego obszaru metropolitalnego. Jako zarejestrowana w Kielcach spółka jest płatnikiem podatku do kieleckiego samorządu. Będąc posiadaczem znacznego majątku, w tym odtworzonej floty pasażerskiej stanowi istotną wartość dodaną dla miasta. Jest też stabilnym miejscem zatrudnienia dla ponad 600 rodzin, którzy dzięki temu są też płatnikami podatku i aktywnymi uczestnikami na lokalnym rynku.

Niepewność funkcjonowania rodzimej firmy komunikacyjnej rodzi również dalszą niepewność społeczną, nie tylko w środowisku MPK, ale również u wielu Kielczan. Ewentualna przegrana MPK jest przegraną dla całego miasta.

Kierując się tymi przesłankami Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność jasno stwierdza, że stoi po stronie racjonalnego wyboru - wyboru sprawdzonego przewoźnika MPK sp. z o.o. w Kielcach.

Apelujemy do Kielczan o wspieranie rodzimej firmy w ramach solidarności naszej wspólnoty kieleckiej."


Sprawdź też:
ZTM Kielce
Michalczewski
MPK Kielce
przetarg
linie
 • Jacek – 11.08.2017

  Kolejna propaganda sukcesu, tym razem w wykonaniu związkowców. Zapomnieli wspomnieć o różnicy 60mln pomiędzy MPK a Michalczewski sp.z.o.o.

 • Msr – 11.08.2017

  Spoko raczej MPK nie wygra tego przetargu a nawet jak wygra to przekręt 10-lecia. KIO ostatecznie raczej rozstrzygnie ten przetarg.

 • Realista – 11.08.2017

  Ale głupi ten Michalczewski. Przecież powinien obiecać tym związkowcom że u niego będą mieć o 1000 więcej miesięcznie i nagle zaczną pieprzyć że Michalczewski to zbawienie dla Kielc

 • tyu – 11.08.2017

  MPK Tylko MPK !

 • szakal – 12.08.2017

  Chyba związkowcy nie wiedzą co to i po co jest przetarg.

 • Znam ich dobrze – 12.08.2017

  Wiedzą co to przetarg - przetarg to takie coś co zawsze wygrywało mpk...

 • www – 14.08.2017

  Tylko, że ten ranking odnosi się chyba do komunikacji w mieście, a nie bezpośrednio do przewoźnika. W MPK zapomnieli już, że część autobusów należała do miasta, a nie do nich? A czy teraz przypadkiem miasto nie kupuje swoich autobusów, które przekaże do eksploatacji przewoźnikowi? W sumie to miasto mogłoby powołać swój nowy podmiot i problem przetargów zniknąłby.

 • kku – 16.08.2017

  Związkowcy uważają że MPK ma słuzyć związkowcom a nie pasażerom.

 • Stig779 – 16.08.2017

  Mam nadzieję że czasy MPK w końcu dobiegną końca. Mam dość
  autobusów bez klimy, bez wygodnych siedzeń i tego spapranego zarządu.
  Śreniawska to powinna być już dawno na emeryturze, a Latosiński
  niech wypieprza z Kielc, burak, drań i Pisior zasrany. On nie widzi
  nic i go nie obchodzi jak pasażerowie podróżują i jakimi autobusami.
  Michalczewski nawet jakby nie wprowadził tak wypasionych pojazdów
  jak obiecuje w razie wygranej to i tak wolałbym jeździć tym niż np padakami
  z Ukrainy czy innymi gównami. Czas skończyć z MPK. Kielce to miasto
  w którym powinien jeździć porządny i zorganizowany przewoźnik a nie
  przedsiębiorstwo kierowane przez patologiczną, starą babę i zasranego,
  zaplutego, popieprzonego, srającego na stołek posła PIS. Związkowcy nic
  nie mają do gadania. Czas się wziąć w garść i opamiętać, bo czas nagli do
  końca rozstrzygnięcia przetargu, a taki przewoźnik jak MPK KIELCE nie
  powinien istnieć

 • xyz – 16.08.2017

  Stig779 : Problem w tym że Michalczewski nie jest porządnym przewożnikiem :(... Bo nie ma porządnych przewożnikow prywatnych w Polsce.

 • . – 28.08.2017

  Skoro nie ma porządnych przewoźników prywatnych w Polsce, i nie powinny istnieć firmy komunalne (czyt. źle zarządzane zakały ze związkami) to pozostaje li tylko furmanka.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.