TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

O 11 pasażerów za dużo. W minibusie
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.11.2019 12:00:09
O 11 pasażerów za dużo. W minibusie

W listopadzie świętokrzyscy inspektorzy zatrzymali minibusa, którym jechało aż o 11 osób za dużo.

Niesprawne autobusy,w tym jeden z nadwyżką pasażerów - to szybkie podsumowanie listopadowej kontroli autobusów w województwie świętokrzyskim.

W poniedziałek (4 listopada) inspektorzy świętokrzyskiej ITD przeprowadzili na drogach powiatów skarżyskiego, kieleckiego i koneckiego kontrole pojazdów wykonujących krajowy transport drogowy osób na liniach regularnych.

W trzech przypadkach stwierdzono nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych pojazdów i ukaraniem kierowców mandatami.

Inspektorzy zatrzymali także minibusa, który przewoził aż o 11 osób za dużo. Kierowcę ukarano mandatem, a przewoźnik musiał podstawić dodatkowy autobus, którym pasażerowie mogli kontynuować podróż.

W kolejnym przypadku stwierdzono wykonywanie przewozu drogowego na linii regularnej powyżej 50 kilometrów. W momencie sporządzania wydruków z tachografu cyfrowego inspektorzy ujawnili wykonywanie przewozu drogowego przez kierowcę nieposiadającego własnej, ważnej karty kierowcy. Inspekcja wszczęła postępowanie administracyjne wobec przewoźnika w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Kierowcę ukarano mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Na miejsce kontroli ITD przewoźnik dowiózł drugiego kierowcę, który kontynuował kurs z pasażerami.

Świętokrzyska ITD zapowiada kolejne akcje kontroli pojazdów przewożących pasażerów na liniach regularnych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Świętokrzyskie