TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

O dwóch takich co ukradli ... autobus. W Koninie
ONET.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 15.06.2019 12:00:24
Policyjna kontrola autobusu; fot. Policja

Na początku czerwca dwaj nastolatkowie ukradli autobus sprzed konińskiego dworca PKP. Pojazd prowadził najprawdopodobniej 18-latek pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy.

Na początku czerwca dwaj nastolatkowie ukradli autobus sprzed konińskiego dworca PKP. Pojazd prowadził najprawdopodobniej 18-latek pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy.

Teraz za nocną przejażdżkę dwóm mieszkańcom Konina grozi nawet osiem lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę (7/8 czerwca), po godzinie 1, mundurowi z Konina zostali poinformowani, że pijany kierowca jeździ autobusem po ulicach miasta. Podejrzanie poruszający się pojazd zauważył 22-letni mieszkaniec Konina, który postanowił go śledzić. Ku jego zdziwieniu, kiedy autobus w końcu się zatrzymał, wysiadło z niego dwóch młodych mężczyzn. Natychmiast zaczęli uciekać, ale jednego z nich szybko dogonił 22-latek. Drugiego chwilę później zatrzymali policjanci.

- Mężczyźni to mieszkańcy Konina w wieku 18 i 19 lat. Autobusem najprawdopodobniej kierował młodszy z nich. Oczywiście nie posiadał do tego uprawnień, a na dodatek w jego organizmie było ponad 0,5 promila alkoholu - relacjonuje Marcin Jankowski z konińskiej policji.

Młodzi mężczyźni już w niedzielę usłyszeli zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia go w stanie uszkodzonym. Okazało się bowiem, że uderzyli pojazdem w barierę ochronną i uszkodzili karoserię. 18-latek najprawdopodobniej odpowie jeszcze za kierowanie bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też: