TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

O dwóch takich co ukradli ... autobus. W Koninie
ONET.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 15.06.2019 12:00:24
Policyjna kontrola autobusu; fot. Policja

Na początku czerwca dwaj nastolatkowie ukradli autobus sprzed konińskiego dworca PKP. Pojazd prowadził najprawdopodobniej 18-latek pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy.

Na początku czerwca dwaj nastolatkowie ukradli autobus sprzed konińskiego dworca PKP. Pojazd prowadził najprawdopodobniej 18-latek pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy.

Teraz za nocną przejażdżkę dwóm mieszkańcom Konina grozi nawet osiem lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę (7/8 czerwca), po godzinie 1, mundurowi z Konina zostali poinformowani, że pijany kierowca jeździ autobusem po ulicach miasta. Podejrzanie poruszający się pojazd zauważył 22-letni mieszkaniec Konina, który postanowił go śledzić. Ku jego zdziwieniu, kiedy autobus w końcu się zatrzymał, wysiadło z niego dwóch młodych mężczyzn. Natychmiast zaczęli uciekać, ale jednego z nich szybko dogonił 22-latek. Drugiego chwilę później zatrzymali policjanci.

- Mężczyźni to mieszkańcy Konina w wieku 18 i 19 lat. Autobusem najprawdopodobniej kierował młodszy z nich. Oczywiście nie posiadał do tego uprawnień, a na dodatek w jego organizmie było ponad 0,5 promila alkoholu - relacjonuje Marcin Jankowski z konińskiej policji.

Młodzi mężczyźni już w niedzielę usłyszeli zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia go w stanie uszkodzonym. Okazało się bowiem, że uderzyli pojazdem w barierę ochronną i uszkodzili karoserię. 18-latek najprawdopodobniej odpowie jeszcze za kierowanie bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • Sebbastian Pioro – 15.06.2019

    W jaki sposób dostali się do pojazdu ??? W jaki sposób odpalili pojazd ??? Pojazd był niewłaściwie zabezpieczony, a kluczyki były w środku... A może oni chcieli odprowadzić pojazd na komendę by nikt go nie ukradł skoro kluczyki były w środku ???

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.