TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Oborniki z przetargiem na obsługę linii
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.08.2020 10:00:53
Oborniki z przetargiem na obsługę linii

Wielkopolska Gmina Oborniki ogłosiła przetarg na obsługę gminnej komunikacji pasażerskiej.

Wielkopolska Gmina Oborniki ogłosiła przetarg na obsługę gminnej komunikacji pasażerskiej.

Obsługa linii ma się rozpocząć nie wcześniej niż po 6 miesiącach od podpisania Umowy, ale nie wcześniej niż od 1 maja 2021 roku. Umowa zostanie zawarta na okres 92 miesięcy. Szacunkowy plan pracy przewozowej wynosi 5 286 075 wozokilometrów. Zamawiający w ramach prawa opcji zastrzega sobie możliwość rozszerzenia zakresu przedmiotu umowy. Maksymalna wielkość pracy przewozowej,  w okresie obowiązywania umowy (z uwzględnieniem opcji) wynosić będzie 6 078 986 wozokilometrów. Do realizacji pracy przewozowej należy przygotować minimum 10 autobusów, w tym 4 sztuki o długości 7,4 - 9,0 metrów i pojemności co najmniej 35 osób, 6 sztuk o długości 8,0 – 10,9 metrów i pojemności co najmniej 60 osób. Autobusy mają mieć dwoje drzwi i niską podłogę między pierwszymi drugimi drzwiami. System informacji pasażerskiej ma składać się z trzech tablic kierunkowych (przód, bok i tył) oraz monitora wewnętrznego LCD minimum 22". Dodatkowo autobusy mają posiadać system zapowiedzi przystanków, kasę fiskalną umożliwiającą sprzedaż biletów papierowych i zbliżeniowo za pomocą karty płatniczej. Dodatkowo jeden dłuższy autobus ma być wyposażony w bramki liczące.

Wszystkie autobusy mają być pomalowane i wyklejone zgodnie z narzuconym schematem.

Termin składania ofert upływa 10 września br.

Przy wyborze najlepszej oferty Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:

Cena – 60%

Wiek taboru – 25%

Klimatyzacja w części pasażerskiej pojazdu – 10%

Ubiór kierowców pojazdów – 5%

W zakresie taboru oceniany będzie wiek autobusów, od używanych z rocznika 2011 – za które można otrzymać 0 pkt, do nieużywanych wyprodukowanych w latach 2019-2021 – za które można otrzymać 10 pkt. Dodatkowe punkty będzie można również otrzymać za każdy autobus który będzie wyposażony w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

Na chwilę obecną komunikację miejską w Obornikach obsługuje Arriva Bus Transport, która zastąpiła firmę WARBUS, która wycofała się z realizacji zadań przewozowych w lipcu 2019 roku pozostawiając Gminę Oborniki z dnia na dzień bez komunikacji. Pisaliśmy o tym tutaj: http://infobus.pl/arriva-zastapi-warbusa-w-obornikach-do-konca-2020-_more_116383.html .

Przez ostatni rok, Arriva sprowadziła do Obornik różnego rodzaju autobusy niskopodłogowe, by podwyższać komfort przewozu pasażerów. Dodatkowo testowane były autobusy takie jak Setra S415LE Business czy elektrobus Rafako.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Oborniki
przetarg