TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Obwodnica Olsztyna już otwarta
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.07.2019 13:34:33

Trasa omijająca od południa stolicę Warmii i Mazur jest już całkowicie przejezdna. Ostatni fragment został uruchomiony w poniedziałek (1 lipca).

Trasa omijająca od południa stolicę Warmii i Mazur jest już całkowicie przejezdna. Ostatni fragment został uruchomiony w poniedziałek (1 lipca).

- Ta droga to doskonała wiadomość dla Olsztyna i jego mieszkańców - przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. - Dzięki temu ciężki transport, tranzyt nie musi wjeżdżać do miasta. To oznacza poprawę warunków życia w mieście, ograniczenie hałasu, emisji spalin, ruchu na naszych ulicach.

Obwodnica Olsztyna zaczyna się w Kudypach, a kończy w pobliżu Klebarka Małego. Łącznie to ok. 26 km trasy. Jej otwarcie było możliwe po zakończeniu prac nad ostatnim nieprzejezdnym odcinkiem między Tomaszkowem i Bartągiem.

- Doczekaliśmy się w końcu tej chwili - mówił dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, Mirosław Nicewicz. - Komfort i bezpieczeństwo, jakie zyskujemy dzięki obwodnicy nie są do przeliczenia na żadne wartości materialne.

Początek całego procesu prowadzącego do powstania obwodnicy to końcówka lat 90.

- To było długie, absorbujące, trudne przedsięwzięcie - mówił podczas otwarcia trasy prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - W międzyczasie nie zabrakło starań o pieniądze na realizację inwestycji. Organizowaliśmy wraz z mieszkańcami specjalne akcje, by dowieść konieczności budowy obwodnicy. Ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do szczęśliwego finału.

Aby system drogowy Olsztyna był dobrze skomunikowany z obwodnicą, samorząd wybudował i przebudował szereg dróg. Powstała ul. Pstrowskiego w nowym przebiegu, zmodernizowano i przedłużono ul. Towarową, modernizację przeszedł także fragment ul. Płoskiego. Powstanie obwodnicy kosztowało łącznie prawie 1,5 mld złotych. Przy jej budowie pracowało 3,5 tys. osób.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.