TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od stycznia tymczasowy dworzec autobusowy w Kielcach
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.12.2017 10:34:22
Od stycznia tymczasowy dworzec autobusowy w Kielcach

1 stycznia 2018 roku przy dworcu kolejowym na Placu Niepodległości 1 rozpocznie funkcjonowanie tymczasowy dworzec autobusowy. Dla potrzeb autobusów wydzielono 9 miejsc odjazdowych.

1 stycznia 2018 roku przy dworcu kolejowym na Placu Niepodległości 1 rozpocznie funkcjonowanie tymczasowy dworzec autobusowy. Dla potrzeb autobusów wydzielono 9 miejsc odjazdowych. Szczegóły na załączonym rysunku.

Pasażerowie komunikacji autobusowej będą korzystać z istniejącej infrastruktury dworca kolejowego – do dyspozycji będą toalety, poczekalnia, oraz specjalny punkt informacyjny wraz z wyświetlaną informacją o przyjazdach i odjazdach autobusów.

Na płycie Placu Niepodległości będzie znajdować się bezpłatny parking dla 12 pojazdów z ograniczeniem postoju do 30 minut oraz jedno stanowisko postojowe dla podróżnych w strefie Kiss&Ride z ograniczeniem postoju do 5 minut.

Wjazd na Plac Niepodległości będzie się odbywał od strony ronda przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej, Czarnowskiej i Gosiewskiego i od strony ul. Żelaznej na wysokości poczty. Ostatnie odjazdy autobusów z obecnego dworca przy ul. Czarnowskiej odbędą się 31 grudnia 2017 roku.

Zamiast UFO wizytówka

Wiosną rozpocznie się wielka przebudowa słynnego kieleckiego dworca PKS "UFO przy ul. Czarnowskiej. Budowa centrum komunikacyjnego ma kosztować około 40 mln zł. Prace powinny rozpocząć się w marcu przyszłego roku, a zakończyć w czerwcu 2019 roku. Po remoncie, słynne kieleckie UFO ma nie tylko wciąż być wizytówką miasta, ale także jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
ZTM Kielce
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.