TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Oleśnica szuka operatora na 2 lata
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.02.2018 14:15:42
fot. PKS Polbus

Urząd Miasta w Oleśnicy ogłosił przetarg na dwuletnią obsługę komunikacji miejskiej. Warunki postępowania nie są wygórowane. Czy obecny operator, PKS Polbus zostanie zastąpiony przez innego przewoźnika?

Urząd Miasta w Oleśnicy ogłosił przetarg na dwuletnią obsługę komunikacji miejskiej. Warunki postępowania nie są wygórowane. Czy obecny operator, PKS Polbus zostanie zastąpiony przez innego przewoźnika? Sprawdzamy.

Zwycięzca postępowania będzie odpowiedzialny od 1 kwietnia 2018 r. do końca marca 2020 r. za obsługę łącznie czterech oleśnickich linii autobusowych. Miasto szacuje, że roczna praca eksploatacyjna ma wynieść ok. 200000 wzkm rocznie. Jednak w ramach dodatkowych zamówień przewidziano możliwość zwiększenia przewozów. Łącznie więc Oleśnica może zamówić usługi przewozowe w łącznym wymiarze do 460000 wzkm.

Operator musi dysponować przynajmniej trzema autobusami. Dwa muszą być klasy MINI i umożliwiać podróż przynajmniej 38 pasażerom, w tym 15 na miejscach siedzących. Do kompletu jeden większy, który zabierze na pokład przynajmniej 70 osób, w tym 30 na fotelach.

Pora na warunki formalne. Ofertę należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 25000 PLN. Minimum w zakresie doświadczenia to wykazanie się realizacją przewozów osób na kwotę min. 300000 PL w ciągu ostatnich trzech lat. Do kompletu należy dołączyć dokumentację potwierdzającą dysponowanie autobusami zgodnymi z wymogami SIWZ.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 21 marca. Do ich oceny posłuży aż siedem kryteriów. Dzięki cenie można uzyskać maksymalnie 60% punktów. Pozostałe 40% można zdobyć za odpowiednio wyposażone autobusy m.in. w system zliczania potoków pasażerskich, z herbem miasta, głośniki zewnętrzne, wydzieloną platformą na wózek inwalidzki, przynajmniej jeden z funkcją przyklęku.

Czasu na przeprowadzenie postępowania i podpisanie umowy ze zwycięzcą jest bardzo mało. Czy ktoś stanie zatem do pojedynku z PKS Polbus, który obecnie obsługuje Oleśnicę?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
Oleśnica
UM
PKS Polbus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.