TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Olsztyn: Oddano 9 km obwodnicy
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 04.02.2019 10:43:55

Kolejny odcinek obwodnicy Olsztyna dostępny dla kierowców

1 lutego 2019 r. udostępniony do ruchu został 9-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna pomiędzy węzłami Olsztyn Wschód i Olsztyn Jaroty. Stanowi on część południowej obwodnicy Olsztyna realizowanej w ramach drogi ekspresowej S51. Inwestycja powstaje przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

W budowie pozostaje jeszcze część obwodnicy od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Jaroty, której ukończenie jest planowane pod koniec kwietnia 2019 r.

Odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu S51 o dł. 16 km omija miasto od południowo–wschodniej strony. Połączenie z siecią dróg lokalnych zapewnią węzły Olsztyn Jaroty, Olsztyn Wschód oraz Olsztyn Pieczewo. Planowany termin zakończenia inwestycji to 29 kwietnia 2019 r., natomiast udostępnienie węzła Pieczewo przewidziane jest na czerwiec 2019 r.

Obwodnica Olsztyna w ciągu S51 połączy się na węźle Olsztyn Południe z oddanym do ruchu 6 grudnia 2018 r. odcinkiem obwodnicy w ciągu DK16 Olsztyn Zachód – Olsztyn Południe. W docelowym układzie nowa droga poprawi układ drogowy i warunki transportowe Olsztyna i okolic. Umożliwi eliminację znaczącej części ciężkiego ruchu z zatłoczonego centrum miasta oraz obsługę ruchu tranzytowego. Obwodnica zwiększy atrakcyjność turystyczną regionu i umożliwi szybszy rozwój gospodarczy.

Inwestycja realizowana jest w systemie "Projektuj i buduj". Koszt robót budowlanych to 1 050 mln zł, wartość całego projektu, z uwzględnieniem kosztów dokumentacji, wykupów, prac archeologicznych, nadzoru i robót wynosi 1 166 mln zł. Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej to 532,8 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
S51
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.