TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Opolskie autobusy po stronie ciepłego guzika
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.11.2019 11:30:26
Opolskie autobusy po stronie ciepłego guzika

Od 16 listopada w autobusach MZK Opole drzwi otworzą się tylko po uruchomieniu przyciskiem przez pasażera.

Ciepły guzik to system, w którym pasażerowie sami otwierają sobie drzwi do autobusów. W środku i na zewnątrz autobusów, obok drzwi, znajdują się odpowiednie przyciski.

W Opolu taki system ruszy od połowy listopada. Dzięki temu latem w autobusach klimatyzacja będzie działała sprawniej, a zimą autobusy nie wychłodzą się tak jak do tej pory, gdy kierowca na każdym przystanku otwierał wszystkie pary drzwi.

-"Od 16 listopada 2019 r. to nie kierowca, ale osoba wsiadająca i wysiadająca będzie decydowała o otwarciu drzwi – tych właściwych, przed którymi stoi - informuje MZK Opole. - Tym samym pozostałe wejścia, których otwarcie nikomu nie będzie służyło pozostaną zamknięte. Rozwiązanie to, dzięki ograniczeniu zbędnego otwierania drzwi, ułatwi utrzymanie w naszych klimatyzowanych autobusach przyjemnego chłodu latem oraz ciepłego powietrza w okresie jesienno-zimowym. Podniesienie efektywności systemu grzewczego i klimatyzacyjnego sprawi, że podróż będzie odbywała się w przyjemnej adekwatnej do warunków pogodowych temperaturze."

Guzikowa kampania

"Ciepły guzik" działa m.in. w Warszawie, Zielonej Górze czy Wrocławiu.

-"Wierzymy, że korzystanie z "ciepłego guzika", czyli przycisku otwierania drzwi znajdującego się przy nich zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz autobusu, szybko wejdzie każdemu podróżnemu w nawyk i wkrótce wszyscy odczujemy tego pierwsze pozytywne efekty – podkreśla opolski przewoźnik.

Co ważne, firma na wszystkich wiatach przystankowych umieściła plakaty informujące o "guzikowej" akcji. Dodatkowo na wybranych przystankach autobusowych pracownicy spółki będą przybliżać wszystkim pasażerom zarówno ideę przedsięwzięcia, jak też samą zasadę korzystania z "ciepłego guzika".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
MZK Opole
  • Adrian Słupski – 08.11.2019

    Profesjonalnie? Przecież ten plakat to Grafik płakał jak projektował

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !