TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ostrawa zamawia kolejne trolejbusy Skoda-Solaris
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.04.2017 17:06:45 7 komentarzy
Ostrawa zamawia kolejne trolejbusy Skoda-Solaris

Firma Dopravni podnik Ostrava a.s. zamówiła dwanaście niskopodłogowych trolejbusów, w tym dziesięć typu Skoda-Solaris 26Tr oraz dwa przegubowe Skoda-Solaris 27Tr. Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 160 milionów CZK.

-"Pierwsi pasażerowie powinni skorzystać z nowych trolejbusów w Ostrawie już jesienią br. Całość dostaw zakończymy w pierwszym kwartale 2018 roku" ? powiedział Karel Majer, członek zarządu Skoda Electric.

-"Pojazdy dla Ostrawy będą bardzo wygodne. Podróżujący na pewno docenią na wydajną klimatyzację. Dodatkowo wersje 26Tr zostaną również wyposażone w akumulatory trakcyjne, które umożliwią przewoźnikowi wdrożenie pojazdów na trasy, gdzie nie ma sieci trakcyjnej. To rozwiązanie zyskało ostatnio wielką popularność i stało się poszukiwanym rozwiązaniem ? zarówno na krajowym, jak i zagranicznych rynkach" ? dodał Radek Kapr, kierownik sprzedaży Skoda Electric.

Z kolei przegubowe modele 27 Tr wyposażone zostaną w urządzenie do oszczędzania energii trakcyjnej (superkondensatory). Łatwiejszy dostęp do pojazdów został ułatwiony poprzez tzw. przyklęk. Wysoki komfort jazdy zapewnia wydajny system ogrzewania i zrozumiały system informacyjny.

-"Najnowsza dostawa do Ostrawy to już nasze kolejne zamówienie dla tego miasta. W 2015 roku zrealizowaliśmy podobny kontrakt ? na 12 szt. 26Tr i 27Tr. Ponadto Skoda dopatrzyła lub dostarcza trolejbusy do dwunastu innych czeskich miastach, takich jak Pilzno, Czeskie Budejovice, Brno, Hradec Kralove i Pardubic. Działa też eksport. Nowe pojazdy pojawiły się m.in. w rumuńskim mieście Galati, słowackim Preszowie i Żylinie. Łącznie nasze trolejbusy można spotkać w około trzydziestu krajach na całym świecie - w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Od momentu uruchomienia produkcji, Skoda sprzedała ponad 14 tyś. pojazdów "na szelkach" ? podkreślił Radek Kapr.


Sprawdź też:
Skoda
Solaris
trolejbus
Czechy
 • Tylko MAN – 20.04.2017

  Dlaczego Skoda nie współpracuje z krajowymi producentami TAM, SOR tylko z Solarisem niewiadomego pochodzenia?

 • Tylko MAN – 20.04.2017

  Dlaczego Skoda nie współpracuje z krajowymi producentami TAM, SOR tylko z Solarisem niewiadomego pochodzenia?

 • ? – 20.04.2017

  @tylko man: dobrze sie czujesz?

 • farafiu – 20.04.2017

  @ ? Z idiotami się nie dyskutuje.

 • lk – 20.04.2017

  Skoda przecież oferuje trolejbusy z SORem i Iveco

 • Marcin – 21.04.2017

  TAM jest słoweński przecież

 • trajtek! – 15.06.2017

  Dlaczego DPO kupuje Trollina z wyposażeniem Škody a nie Cegelec'a jak kiedyś?

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.