TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ostrawa zamawia kolejne trolejbusy Skoda-Solaris
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.04.2017 17:06:45 7 komentarzy
Ostrawa zamawia kolejne trolejbusy Skoda-Solaris

Firma Dopravni podnik Ostrava a.s. zamówiła dwanaście niskopodłogowych trolejbusów, w tym dziesięć typu Skoda-Solaris 26Tr oraz dwa przegubowe Skoda-Solaris 27Tr.

Firma Dopravni podnik Ostrava a.s. zamówiła dwanaście niskopodłogowych trolejbusów, w tym dziesięć typu Skoda-Solaris 26Tr oraz dwa przegubowe Skoda-Solaris 27Tr. Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 160 milionów CZK.

-"Pierwsi pasażerowie powinni skorzystać z nowych trolejbusów w Ostrawie już jesienią br. Całość dostaw zakończymy w pierwszym kwartale 2018 roku" ? powiedział Karel Majer, członek zarządu Skoda Electric.

-"Pojazdy dla Ostrawy będą bardzo wygodne. Podróżujący na pewno docenią na wydajną klimatyzację. Dodatkowo wersje 26Tr zostaną również wyposażone w akumulatory trakcyjne, które umożliwią przewoźnikowi wdrożenie pojazdów na trasy, gdzie nie ma sieci trakcyjnej. To rozwiązanie zyskało ostatnio wielką popularność i stało się poszukiwanym rozwiązaniem ? zarówno na krajowym, jak i zagranicznych rynkach" ? dodał Radek Kapr, kierownik sprzedaży Skoda Electric.

Z kolei przegubowe modele 27 Tr wyposażone zostaną w urządzenie do oszczędzania energii trakcyjnej (superkondensatory). Łatwiejszy dostęp do pojazdów został ułatwiony poprzez tzw. przyklęk. Wysoki komfort jazdy zapewnia wydajny system ogrzewania i zrozumiały system informacyjny.

-"Najnowsza dostawa do Ostrawy to już nasze kolejne zamówienie dla tego miasta. W 2015 roku zrealizowaliśmy podobny kontrakt ? na 12 szt. 26Tr i 27Tr. Ponadto Skoda dopatrzyła lub dostarcza trolejbusy do dwunastu innych czeskich miastach, takich jak Pilzno, Czeskie Budejovice, Brno, Hradec Kralove i Pardubic. Działa też eksport. Nowe pojazdy pojawiły się m.in. w rumuńskim mieście Galati, słowackim Preszowie i Żylinie. Łącznie nasze trolejbusy można spotkać w około trzydziestu krajach na całym świecie - w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Od momentu uruchomienia produkcji, Skoda sprzedała ponad 14 tyś. pojazdów "na szelkach" ? podkreślił Radek Kapr.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Solaris
trolejbus
Czechy
 • Tylko MAN – 20.04.2017

  Dlaczego Skoda nie współpracuje z krajowymi producentami TAM, SOR tylko z Solarisem niewiadomego pochodzenia?

 • Tylko MAN – 20.04.2017

  Dlaczego Skoda nie współpracuje z krajowymi producentami TAM, SOR tylko z Solarisem niewiadomego pochodzenia?

 • ? – 20.04.2017

  @tylko man: dobrze sie czujesz?

 • farafiu – 20.04.2017

  @ ? Z idiotami się nie dyskutuje.

 • lk – 20.04.2017

  Skoda przecież oferuje trolejbusy z SORem i Iveco

 • Marcin – 21.04.2017

  TAM jest słoweński przecież

 • trajtek! – 15.06.2017

  Dlaczego DPO kupuje Trollina z wyposażeniem Škody a nie Cegelec'a jak kiedyś?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.