TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pakistan: Wypadek autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 23.09.2019 12:01:40

Pakistan/ Co najmniej 25 zabitych w wypadku autobusu na północnym zachodzie.

Co najmniej 25 osób zginęło, a 20 zostało rannych w niedzielę - 22 września - w wypadku autobusu na górskiej drodze w północno-zachodnim Pakistanie - poinformowała pakistańska policja.

Do wypadku doszło w dystrykcie Chilas na drodze między miastami Skardu i Rawalpindi.

Przedstawiciel lokalnej policji Abdul Wakil powiedział, że ratownicy mieli trudności podczas akcji w odległym górzystym terenie z powodu braku potrzebnego sprzętu i ludzi.

Tego typu wypadki są w Pakistanie stosunkowo częste ze względu na to, że sporą część kraju zajmują tereny górzyste, infrastruktura drogowa jest w słabym stanie, zaś kierowcy w dużej mierze lekceważą przepisy ruchu drogowego i normy bezpieczeństwa.

W sierpniu pędzący autobus spadł z górskiej drogi do rzeki, również na północnym zachodzie kraju, w wyniku czego 24 osoby zginęły. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Pakistan
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.