TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Paryż zamawia 409 gazowych autobusów Iveco!
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.11.2019 13:00:57
Paryż zamawia 409 gazowych autobusów Iveco!

Stolica Francji stawia na francuskie autobusy oraz ekologię i w rezultacie kupuje aż 409 szt. niskopodłogowych autobusów Iveco Urbanway CNG.

Stolica Francji stawia na francuskie autobusy oraz ekologię i w rezultacie kupuje aż 409 szt. niskopodłogowych autobusów Iveco Urbanway CNG.

Centralne Biuro Zakupów Francuskiego Transportu Publicznego oraz region Ile-de-France Mobilités ogłosiły wspólne, rekordowe zamówienie na łącznie 409 autobusów napędzanych biogazem. Ich wybór padł na model Iveco Urbanway CNG, czyli pojazd który został zaprojektowany i jest produkowany we Francji. Teraz w liczbie 409 sztuk będzie on wykorzystywany w sieci peryferyjnego transportu publicznego w paryskiej metropolii.

Wszystkie zamówione egzemplarze będą zasilane CNG, co jest częścią szerszej, francuskiej strategii rozwoju sieci transportowej bez oleju napędowego. Pojazdy zostaną dostarczone z fabryki w Annonay w latach 2020-2021.

Nowe zasady

Warto podkreślić, że po raz pierwszy takie zamówienie zostało złożone za pośrednictwem centralnego biura zakupów, bez zlecania zakupu taboru przewoźnikom. Jest to nowa procedura mająca na celu ujednolicenie wyposażenia stosowanego w regionie Ile-de-France, aby pasażerowie mogli korzystać z autobusów o porównywalnej jakości.

Dlatego tez, dwunastometrowe autobusy Urbanway Natural Power będą prezentować nową, harmonijną stylistykę wnętrza wybraną przez Ile-de-France Mobilités, która wyznacza nowe standardy w zakresie komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu gazu ziemnego w pojazdach będzie ciszej, a nowe autobusy zostaną wyposażone zostaną też w klimatyzację, monitoring, porty USB i oświetlenie LED.

W zakresie napędu to zdaniem Francuzów zastosowanie tej technologii stanowi odpowiedź na dzisiejsze wyzwania ekologicznej mobilności. Ponadto, dzięki wydłużonemu zasięgowi do 400 kilometrów, gazowe modele Urbanway nadają się do transportu publicznego w rejonie Paryża.

Gazowa nagroda

Nie tylko gazowe kontrakty trafiają do Iveco Bus, ale także … nagrody za gazowe autobusy. Podczas Busworld 2019 marka Iveco otrzymała nagrodę Sustainable Bus of the Year 2020 za międzymiastowy autobus Crossway Natural Power.

Pojazd ten wyróżnia się dość niezwykłym rozwiązaniem konstrukcyjnym (w tej kategorii), które integruje zbiorniki ze sprężonym gazem w obszarze dachu. To optymalizuje środek ciężkości pojazdu w celu poprawy stabilności na drodze, jednocześnie zwiększa komfort kierowcy i pasażera. Dzięki tej konstrukcji pojazd jest najniższy pod względem całkowitej wysokości w międzymiastowym segmencie, co oznacza, że można go eksploatować bez specjalnych ograniczeń.

Co ważne, Crossway Natural Power oferuje tą samą pojemność, co jego wersja z silnikiem Diesla, zarówno pod względem przestrzeni pasażerskiej, jak i bagażowej. Przy całkowitej pojemności 1260 litrów (w czterech zbiornikach o pojemności 315 litrów) pojazd może przejechać do 600 km i jest kompatybilny z systemami szybkiego lub wolnego tankowania. Podobnie, wersja z silnikiem Diesla, jest wyposażony w silnik Cursor 9 NP o mocy 360 KM (265 kW).

Na koniec dodajmy, że Crossway NP. dostępny jest w dwóch wersjach gabarytowych 12 i 13 metrów, w dwóch wersjach funkcjonalnych LINE i POP, i stanowi nową alternatywę dla regionów poszukujących ekologicznych rozwiązań transportowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
CNG
Iveco
Francja
  • Tomek Kobyłkiewicz – 07.11.2019

    Jeszcze wieksze korki będą przez zepsute autobusu 😁😁

  • Krzysztof Siwek – 08.11.2019

    Szybciej wyparuje ten p*******ny paryż😤

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.