TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Personalna zmiana w PKS Nova. Cezary Sieradzki odchodzi
- Opublikowano: 06.06.2019 12:00:04
Personalna zmiana w PKS Nova

4 czerwca Cezary Sieradzki został odwołany przez Radę Nadzorczą z funkcji prezesa spółki PKS Nova. Jego miejsce zajmie Andrzej Mioduszewski.

4 czerwca Cezary Sieradzki został odwołany przez Radę Nadzorczą z funkcji prezesa spółki PKS Nova. Jego miejsce zajmie Andrzej Mioduszewski.

W PKS NOVA następują duże zmiany. Dotychczasowy prezes spółki – Cezary Sieradzki - nie będzie już pełnił tej funkcji (sprawował ją przez ostatnie 4 lata). We wtorek (4.06) Rada Nadzorcza nie udzieliła mu absolutorium za 2018 rok.

Sieradzki został prezesem w lipcu 2015 r. Wówczas zarząd podkreślał jego doświadczenie i wykształcenie. Ukończył bowiem Politechnikę Łódzką i dokształcał się m.in. na Uniwersytecie Warszawskim. Miał okazję pracować w PKN Orlen, później zaś był dyrektorem ds. restrukturyzacji w: Polmosie, biurze projektowym Miastoprojekt Białystok i Operatorze Logistycznym Paliw Płynnych. Zajmował się również doradztwem dla firm w zakresie negocjacji i restrukturyzacji, współpracował też z PLL LOT S.A., gdzie prowadził rozmowy ze związkami zawodowymi ws. nowego sposobu wynagrodzeń.

Stan spółki

W przesłanym do redakcji liście Cezary Sieradzki przedstawił aktualny stan PKS Nova:

-"Informuję, iż po blisko czterech latach sprawowania funkcji Prezesa Zarządu i pracy na rzecz spółki PKS Nova S.A. z dniem 4 czerwca 2019 roku zostałem odwołany przez Radę Nadzorczą z pełnienia powyższej funkcji - napisał Cezary Sieradzki w oświadczeniu. - Nasze wspólne dążenie do celu oraz gruntowna restrukturyzacja zaskutkowała dynamicznym rozwojem Spółki czego świadectwem jest to, iż strata na sprzedaży za cztery miesiące bieżącego roku zmniejszyła się o 32,56 % w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego oraz zmniejszyła się aż o 58,40% w stosunku do 2017 roku. Jest to szczególnie ważne, w świetle bardzo trudnej sytuacji na rynku pasażerskich przewozów publicznych i upadłości PKS-ów w Polsce."

Nowy prezes

Cezarego Sieradzkiego na stanowisku prezesa PKS Nova zastąpi Andrzej Mioduszewski, wieloletni prezes firmy Agro-plus, który w przeszłości był prezesem firmy Agro-plus. Długo zajmował również stanowisko wiceprezesa spółki Elwarr. W ostatnich wyborach samorządowych, Andrzej Mioduszewski z ramienia PiS bezskutecznie kandydował na burmistrza Zambrowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
PKS Nova