TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Peru: Autobus runął w przepaść
TVN24.PL - Opublikowano: 16.11.2018 11:42:25

12 listopada doszło do tragedii na północy Peru. Siedem osób zginęło, a dwanaście zostało rannych w wypadku autobusu, który runął w przepaść w Andach.

Jak informuje TVN24.pl - 12 listopada doszło do tragedii na północy Peru. Siedem osób zginęło, a dwanaście zostało rannych w wypadku autobusu, który runął w przepaść w Andach.

Sześć ofiar śmiertelnych to piłkarze do lat 14, siódmą jest kierowca pojazdu - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych Peru.

Młodzi zawodnicy jechali w niedzielę do położonej na wysokości 2300 m n.p.m. miejscowości Chachapoyas na północy kraju. Autobusem podróżowało łącznie 35 osób.

Peruwiańskie media opublikowały zdjęcia z wypadku, przedstawiające zniszczony autobus pośród drzew i krzewów.

-"W tym regionie często dochodzi do wypadków z powodu wąskości dróg - powiedział telewizji Canal N dyrektor szpitala w Chachapoyas Jorge La Torre.

Według danych peruwiańskiej policji w ubiegłym roku w wypadkach drogowych zginęło ponad 2700 osób. We wrześniu w katastrofie autobusu, który spadł w przepaść w prowincji Chumbivilcas zginęło 23 pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Peru
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.