TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Peru: Pożar autobusu w Limie
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 01.04.2019 16:39:48

Co najmniej 20 osób zginęło w niedzielę - 30 kwietnia - późnym wieczorem czasu lokalnego w pożarze autobusu w stolicy Peru, Limie

Co najmniej 20 osób zginęło w niedzielę - 30 kwietnia - późnym wieczorem czasu lokalnego w pożarze autobusu w stolicy Peru, Limie - poinformowały peruwiańskie media i służby ratunkowe.

Autobus dalekobieżny stanął w płomieniach podczas postoju na dworcu w Limie, tuż przed wyjazdem do miasta Chiclayo na północy kraju.

Według wstępnych ustaleń przyczyną pożaru była awaria instalacji elektrycznej w tylnej części dwupoziomowego pojazdu. W chwili pojawienia się ognia większość ofiar znajdowała się na wyższym pokładzie autobusu.

Co najmniej siedmiu rannych jest w stanie ciężkim.

W Peru dochodzi do wielu wypadków drogowych, także z udziałem autobusów. Według najnowszych danych w 2017 roku zginęło w nich w tym kraju ponad 2,8 tys. osób. Niewiele jest jednak przypadków śmierci w pożarach autobusów. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Peru
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.