TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PGNiG: Sprzedaż LNG idzie w górę
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 25.01.2019 11:06:53

PGNiG sprzedał w 2018 r. o 18 proc. więcej gazu skroplonego niż w 2017 r.

PGNiG sprzedał w 2018 roku o 18 proc. więcej gazu skroplonego (LNG) niż w roku 2017 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

W komunikacie podano, że w 2018 roku z terminalu w Świnoujściu wyjechały 1794 cysterny wypełnione LNG, podczas gdy rok wcześniej – 1523. W sumie od połowy 2016 roku PGNiG załadowało w terminalu 4000 cystern.

"Rosnąca sprzedaż skroplonego gazu ziemnego to pochodna rosnącego udziału LNG w strukturze importu PGNiG. Przede wszystkim jednak jest to efekt szybkiego wzrostu popytu na gaz ziemny w postaci skroplonej" - powiedział, cytowany w komunikacie, Maciej Woźniak, wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. handlowych.

Jak podano, według szacunków, PGNiG ma prawie 70 proc. udziałów w polskim rynku LNG małej skali. Sprzedawany przez PGNiG gaz skroplony pochodzi ze Świnoujścia, dokąd jest dostarczany statkami z Kataru, Norwegii i USA, a także z własnej produkcji prowadzonej przez spółkę z gazu wydobywanego w kraju.

Głównym odbiorcą końcowym LNG w Polsce są tzw. sieci zamknięte, nazywane również sieciami wyspowymi, tworzone na terenach, które nie mają połączenia z gazociągami sieci ogólnopolskiej.

"Sektory, w których zainteresowanie LNG będzie w kolejnych latach rosło najszybciej, to małe elektrociepłownie a także transport, gdzie LNG może być stosowane jako ekologiczne paliwo do napędu autobusów, ciężarówek oraz statków" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
paliwo
LNG
PGNiG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.