TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pięć lat autobusów Mławskiej Komunikacji Miejskiej
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.10.2019 09:00:42
Pięć lat autobusów Mławskiej Komunikacji Miejskiej; fot. UM Mława

Pierwszy autobus MKM wyjechał w trasę 10. października 2014 roku.

Mławska Komunikacja Miejska funkcjonuje już od pięciu lat. Pierwszy autobus wyjechał w trasę 10 października 2014 roku.

Po przejęciu MKM-ki przez Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe i uruchomieniu dodatkowej, czwartej linii, z tej formy przemieszczania się po mieście korzysta jeszcze więcej osób. Średnio w ciągu miesiąca MKM-ką jeździ ok. 3,5 tysiąca pasażerów.

Podróż za darmo

Do Mławskiej Komunikacji Miejskiej przekonuje się coraz więcej mieszkańców miasta oraz odwiedzających je gości. To bardzo wygodna forma dojazdu m.in. do zakładów pracy, szkół i sklepów.

A co najważniejsze, dla mławian zupełnie darmowa – wystarczy tylko mieć wyrabianą bezpłatnie w urzędzie miasta Kartę Mławiaka (oczywiście bezpłatnie jeżdżą także osoby ustawowo zwolnione z obowiązku kupowania biletów).

MKM-ą jeździ też jednak sporo osób nieposiadających karty – tylko w sierpniu br. zakupiono 650 biletów normalnych i 1050 ulgowych.

1081 kilometrów

Aby w sposób optymalny zapewnić pasażerom dotarcie do różnych rejonów miasta, autobusy MKM-ki przejeżdżają dziennie średnio 1081 kilometrów, w tym na linii nr 1 ok. 436, na linii nr 2 – ok. 153, na "trójce" – ok. 383, a na "czwórce" – ok. 109. Trasy obsługuje sześć autobusów marki Scania, które mogą jednorazowo przewieść ok. 550 pasażerów. Trzy z nich, o długości 12 metrów, mają po 32 miejsca siedzące, 69 stojących i 1 dla inwalidów; w pozostałych trzech, dziesięciometrowych, jest po 26 miejsc siedzących, 56 stojących i 1 dla inwalidów.

-"Mławska Komunikacja Miejska okazała się wielkim sukcesem. Z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Dzięki niej ograniczyliśmy korzystanie z prywatnych samochodów, a co za tym idzie udrożniliśmy nasze drogi i oczyściliśmy powietrze z nadmiaru szkodliwych spalin. Gratuluję mieszkańcom, że wybierają komfort, bezpieczeństwo i zdrowie" – mówi burmistrz miasta Sławomir Kowalewski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
BKM
Mława