TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze autobusy BlaBlaBus już w Niemczech!
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.06.2019 16:00:36
Pierwsze autobusy BlaBlaBus już w Niemczech!

24 czerwca na drogi w Niemczech wyjechały pierwsze autokary z logo BlaBlaBus. To najnowszy konkurent FlixBusa, który powiela mechanizm funkcjonowania niemieckiej platformy.

24 czerwca na drogi w Niemczech wyjechały pierwsze autokary z logo BlaBlaBus. To najnowszy konkurent FlixBusa, który powiela mechanizm funkcjonowania niemieckiej platformy.

Najnowszy konkurent FlixBusa - francuska firma BlaBlaBus - tuż przed wakacjami rozpoczęła ofensywę na europejskim rynku autokarowych połączeń międzymiastowych. Po oparciu we Francji sieci o dotychczasowe linie marki OuiBus, teraz przyszedł czas na Niemcy.

Pierwszy rzut

Z tego co udało nam się ustalić - zakres pierwszego wejścia na rynek BlaBlaBus jest mocno ograniczony. W ramach nowej sieci można z Berlina bezpośrednio dojechać do Hamburga, Bremy, Dusseldorfu, Frankfurtu nad Menem, Monachium i Drezna. Kolejne połączenia mają zostać dodane jesienią.

Jak na razie główny atut francuskiej marki to duża pula biletów w promocyjnych cenach - za 99 centów. Już teraz korzystając ze strony internetowej de.blablabus.com można wyszukać połączenie autobusowe z Dusseldorfu do Hamburga za niecałe 1 euro!

Z podawanych wcześniej planów, BlaBlaBus ma połączyć jeszcze w tym roku 17 miast w Niemczech. Potem firma zamierza wejść do Polski i krajów Beneluksu. W tej chwili trwają rozmowy z operatorami.

Z BlaBlaCar

Francuska firma, która jest właścicielem BlaBlaCar, dała się poznać z serwisu, który łączył ludzi jadących w tym samym kierunku, w celu zaoszczędzenia kosztów. Ma ona ok. 65 milionów użytkowników w 22 krajach, między innymi w Polsce.

Nowa platforma - podobnie jak FlixBus - nie będzie posiadać floty autobusów , a przewozy będą wykonywać lokalni przewoźnicy w barwach BlaBlaBusa. Czy powielenie mechanizmu funkcjonowania niemieckiej platformy przyniesie Francuzom sukces? Zobaczymy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
linie
BlaBlaBus
Niemcy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.