TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze autobusy Isuzu Novociti Life w Wilnie
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.10.2019 09:00:44
Pierwsze autobusy Isuzu Novociti Life w Wilnie

Trwa wielka odnowa floty transportu publicznego w stolicy Litwy. Po elektrobusach marki Karsan teraz mamy dostawę autobusów klasy MIDI - od Isuzu.

Trwa wielka odnowa floty transportu publicznego w stolicy Litwy. Po elektrobusach marki Karsan teraz mamy dostawę autobusów klasy MIDI - od Isuzu.

We wrześniu tabor transportowej firmy UAB Vilniaus wzmocniło 10 nowych autobusów z silnikami Diesla Euro 6 - Isuzu Novociti Life.

-"Pierwsze elektryczne autobusy na Litwie zaczęły działać w Wilnie tydzień temu. Teraz mamy kolejną dobrą wiadomość o odnowie transportu publicznego w stolicy - od 30 września pasażerowie będą mogli ocenić nowe autobusy Isuzu Novociti Life o średniej pojemności. Dzięki szybkim krokom podjętym w celu odnowienia transportu publicznego w stolicy mamy nadzieję, że wkrótce nie będzie autobusów starszych niż 7 lat, a wraz z rosnącą liczbą czerwonych autobusów coraz więcej obywateli wybierze transport publiczny na swoje podróże ", mówi zastępca burmistrza Wilna Vytautas Mitalas.

Wileńskie Isuzu

Nowe autobusy są kompaktowe, ale także przestronne. Każde Novociti Life może przewieźć 58 pasażerów jednocześnie - ma 18 miejsc, w tym fotel kierowcy, 40 miejsc parkingowych i jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych. Kabina tych autobusów jest wyposażona w nowoczesny system informacji pasażerskiej, kamery wideo, a także systemy liczenia pasażerów. Pojazdy mają połączenie Wi-Fi i gniazda ładowania USB dla maksymalnego komfortu pasażerów. Niezależny system klimatyzacji utrzyma odpowiednią temperaturę.

Nowe autobusy Isuzu są wyposażone w przyciski "A-lane", które pozwolą kierowcom rejestrować incydenty oraz kierowców, którzy jadą na linii A z naruszeniem przepisów.

-"Te autobusy są wyjątkowe ze względu na mały promień skrętu i niewielką długość autobusu, zaledwie 8 metrów, które umożliwiają transport pasażerów na wąskich ulicach miasta, co jest szczególnie ważne w celu dotarcia do obszarów mieszkalnych położonych przy parku" - dodaje Rimantas Markauskasm z UAB.

Rodzina Isuzu

Według Rimantas Markauskas turecki autobus jest wyjątkowo ekonomiczny i zużywa 25 litrów paliwa na 100.

Zakup autobusów wyniósł 1 782,330 EUR, co daje jednostkową kwotę Novociti Life na poziomie 178 233 EUR. Zakup został sfinansowany w całości z budżetu UAB Vilniaus Public Transport.

Nowe autobusy Isuzu można spotkać na trasie 115 Antakalnis-Rokantiškės-Parko. Przypomnijmy, żę to nie pierwsze autobusy marki Isuzu w Wilnie - 100 szt. Isuzu Citibus używa konsorcjum Transrevis, które obsługuje część linii w mieście. O tym pisaliśmy TUTAJSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Isuzu
Litwa
  • Irakli Ika – 08.10.2019

    Tbilisi gets 220 of them :) 46 are already here.

  • Irakli Ika – 08.10.2019

    We get them, very cheap. 20,717,300 mln Euros for 220 buses. 94,170 Euros for each bus.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !