TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze nowe Lion's City dla Barcelony. Ze Starachowic
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.06.2019 10:00:19 7 komentarzy
105 nowych MAN-ów dla Barcelony

MAN zdobył kolejne zamówienie z Barcelony, obejmujące także najnowszą generację autobusów Lion`s City z modułem EfficientHybrid. Wszystkie pojazdy zostaną wyprodukowane w fabryce MAN Bus Starachowice.

MAN zdobył kolejne zamówienie z Barcelony, obejmujące także najnowszą generację autobusów Lion`s City z modułem EfficientHybrid. Wszystkie pojazdy zostaną wyprodukowane w fabryce MAN Bus Starachowice.

Kontrakt Metropolitan Transport of Barcelona (TMB) obejmuje:

 • 49 szt. MAN Lion's City CNG (A21);

 • 26 szt. MAN Lion's City G CNG (A23);

 • 30 szt. MAN Lion's City Hybrid (nowa generacja).

MAN w Barcelonie

Autobusy solo i przeguby zostaną dostarczone do Hiszpanii w tym roku. To będzie debiut dla nowej generacji autobusów Lion's City z MAN EfficientHybrid i jednocześnie kolejna dostawa pojazdów z logo lwa do TMB. Po dostarczeniu 105 pojazdów flota TMB - która obecnie liczy 1140 autobusów – w połowie będzie składała się z autobusów marki MAN, w tym około 350 hybryd.

EfficientHybrid

Opcjonalnie owa generację autobusów miejskich MAN z silnikami D15 można uzupełnić o moduł EfficientHybrid, który znacznie zmniejsza zużycie paliwa i emisję spalin - i to nawet o 16%. Obejmuje on funkcję start-stop , co zapewnia ciszę podczas postoju na przystankach, czy na światłach. Sercem systemu jest generator rozrusznika wału korbowego, który przetwarza energię mechaniczną powstającą podczas hamowania w energię elektryczną. Odzyskana energia jest przechowywana w module UltraCap na dachu pojazdu, który jest znacznie lżejszy i bardziej kompaktowy w porównaniu z akumulatorem o podobnej pojemności. Energia zmagazynowana w UltraCap zapewnia, że ​​pokładowe zasilanie jest niezależny od napędu, co nie tylko odciąża wysokoprężny silnik, ale także umożliwia wyłączenie diesla podczas postoju. Odwracając działanie generatora, silnik MAN D15 może zostać ponownie uruchomiony w ciągu kilku chwil i doładowany podczas przyspieszania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
hybryda
MAN
Hiszpania
 • czeslaw2 – 12.06.2019

  Wyrazy współczucia.

 • czeslaw22 – 12.06.2019

  Gratulacje.

 • Kaktus – 12.06.2019

  Już zazdroszczę nowych Lion'sów :O Oby kiedyś zawitały do Gdańska na stałe...

 • Zdzich – 12.06.2019

  Też mam nadzieję że pojawią się w Jeleniej.

 • Bartłomiej Draniewicz – 13.06.2019

  Super!!!

 • czeslaw2 – 14.06.2019

  Marne auto niemieckie niestety dalej jest marne. Kilku opłaconych szczekaczy tego nie zmieni.

 • Kaktus – 16.06.2019

  Czujesz ten zapach? Ojej, to chyba urbino się pali! Na co czekasz, leć z gaśnicą!

 • czeslaw2 – 23.06.2019

  @kaktus: ??????

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.