TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze polskie Volvo 9900 wydane. Pomorze!
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.04.2019 11:00:26
Pierwsze polskie Volvo 9900 wydane. Pomorze!

Najbardziej topowy autokar z nowej generacji Volvo - model 9900 - doczekał się polskiego odbiorcy. Zostało nim przedsiębiorstwo transportowe obsługujące Dom Wczasowy Kormoran w Rowach.

Najbardziej topowy autokar z nowej generacji Volvo - model 9900 - doczekał się polskiego odbiorcy. Zostało nim przedsiębiorstwo transportowe obsługujące Dom Wczasowy Kormoran w Rowach.

Na początku kwietnia został odebrany pierwszy w Polsce autobus turystyczny 9900 z najnowszej generacji Volvo. Ten wyjątkowy egzemplarz w kolorze "Fusion burgund" (identycznym jak podczas premiery na targach IAA 2018) odebrał pomorski przewoźnik z Rowów. Zdaniem nowego właściciela, autobus powinien być nie tylko bezpieczny i komfortowy, ale również powinien odznaczać się wyjątkową stylistykę. I stąd taki wybór.

Turystyczny wypas

Odebrany pojazd wyróżnia się nie tylko świetnym kolorem i designem, ale także wyposażeniem. Oprócz standardowego pakietu, jak WC, audio-video, lodówka, barek, rozprowadzenie instalacji 230V, gniazda USB czy nawigacja, pierwsze polskie Volvo 9900 ma również podwyższony standard skórzanych foteli, aluminiowe polerowane felgi, kokpit obszyty naturalną skórą, bezprzewodowy mikrofon pilota czy inne elementy, które potwierdzają jego topowe przeznaczenie. To wyższy poziom podróży - i to zarówno w zakresie bezpieczeństwa, jak i komfortu pasażerów. Taki autokar z powodzeniem może stać się okrętem flagowym dla nawet najbardziej wymagających przewoźników.

Czerwony dywan

Rangę 9900 podkreślała również sama ceremonia przekazania autobusu. Firma Volvo Polska wybrała tutaj formułę "czerwonego dywanu", co zrobiło spore wrażenie na nowych właścicielach. A my czekamy na kolejną premierę./ Przypomnijmy, że nie wiemy jeszcze, kto w Polsce odbierze pierwszy kolejnego debiutanta, czyli model 9700 z nowej generacji. Jak powiedział nam pełnomocnik Volvo Buses, Cezary Kurkiewicz, na pewno przed tegorocznym sezonem na nasze drogi wyjadą kolejne autokary z nowej serii.

-"Autobusy turystyczne oferowane przez Volvo Bus Corporation wyprzedzają oczekiwania rynku europejskiego jeżeli chodzi o rozwiązania podwyższające bezpieczeństwo, czy komfort podróżowania. Do tego już przywykliśmy. Jednak najnowsza generacja tych pojazdów dodatkowo została docenione przez opiniotwórcze środowiska branżowe, które przyznały szereg prestiżowych nagród, zwłaszcza topowemu modelowi tego producenta Volvo 9900. Coraz większa świadomość przewoźników w Polsce jak i pasażerów powoduje, że bardzo dobrze wyposażone autobusy turystyczne VOLVO nie trafiają jedynie na rynki Europy Zachodniej czy Skandynawii, lecz również coraz częściej do polskich przewoźników - podkreślił Cezary Kurkiewicz.

Made in Poland

Przypomnijmy, że w tym roku autokar Volvo 9900 - produkowany w zakładach we Wrocławiu - otrzymał wyróżnienie za wysoką jakość projektu w konkursie Red Dot Award: Product Design 2019. Zdaniem jury to nagroda za wyraźny język projektowy, profesjonalny wygląd, jak i funkcjonalność. Do tego zdaniem jury, nowa stylistyka zapewnia oszczędności paliwa i zwiększa stabilności przy wyższych prędkościach, przy jednoczesnym spełnieniu najwyższych standardów podróży dla wymagających pasażerów.

-"Przy opracowywaniu nowego flagowego modelu Volvo kluczowym elementem było wczucie się w rolę użytkownika. Dzięki temu stworzyliśmy przyjazne i odprężające wnętrze o bezpiecznym i imponującym charakterze. Jesteśmy podekscytowani i wdzięczni, że otrzymaliśmy taką nagrodę" - dodał Dan Frykholm, dyrektor ds. Projektowania Volvo Buses.

Nowa seria

Nowe autokary Volvo do przewozów turystycznych i liniowych, które zostały wprowadzone na rynek europejski w maju 2018 r., spotkały się już z przyjęciem. Klienci z całej Europy kupili już grubo ponad 150 nowych autokarów Volvo 9700 i Volvo 9900.

Największe jak dotąd pojedyncze zamówienie obejmuje 40 autobusów dla Litwy. Volvo otrzymało również zamówienia z Norwegii (23 sztuki), Austrii (11 sztuk) i Francji (20 sztuk). Wszystkie zamówione pojazdy zostaną wyprodukowane w Polsce, we wrocławskiej fabryce Volvo i dostarczone w 2019 roku.

Nowa gama obejmuje dwa modele – luksusowe Volvo 9900 i wszechstronne Volvo 9700, wraz z szeroką gamą wyposażenia i pakietów serwisowych, co umożliwia oferowanie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb i życzeń klientów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Volvo
 • Al Bano – 15.04.2019

  Gratulacje piękna i niezawodna maszyna !

 • Aleksander Bucholski – 15.04.2019

  Bakłażan.

 • Arkis Dawos – 15.04.2019

  Piękna maszyna. Tylko żeby na tych noo ortodoksyjnych uważać, bo szkoda takiego luksusu.

 • Tomek Pluskiewicz – 15.04.2019

  Komu pomoże? 😆

 • Michał Ciszewski – 15.04.2019

  Jest moc!! Volvo najlepszy autobus pod każdym względem ;)

 • Paweł Woźniak – 15.04.2019

  Najlepszy dla mnie autobus to jest Volvo

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.