TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze rejestracje autobusów ? 01.2017
JMK analizy rynku transportowego - Opublikowano: 09.02.2017 09:32:16
Pierwsze rejestracje autobusów ? 01.2017

W styczniu br. na rynku autobusów zanotowaliśmy spadek sprzedaży, co specjalnie nie dziwi po znakomitym grudniu.

W styczniu 2017 r. na rynku autobusów zanotowaliśmy spadek sprzedaży, co specjalnie nie dziwi po znakomitym grudniu.

W styczniu 2017 r. zarejestrowano w Polsce łącznie 1628 nowych pojazdów. Początek roku potwierdził sezonowy spadek liczby rejestracji obserwowany w tym okresie roku. W przypadku samochodów ciężarowych rezultaty były niższe o 36,4% w porównaniu do grudnia 2016r i umiarkowanie wyższe niż w styczniu ub.r. Natomiast spadek miesiąc do miesiąca, w grupie autobusów był znacznie głębszy (-67,3%). To co prawda, nie dziwi po znakomitym ostatnim grudniu. Liczba rejestracji autobusów w porównaniu rok do roku zmniejszyła się do 104 szt. (-37%). Samochodów ciężarowych przybyło 1 524 i było to umiarkowanie więcej (+4,7%) niż w styczniu ub.r.

Autobusy

W grupie autobusów po znakomitym wyniku z grudnia ub.r. w styczniu odnotowaliśmy głęboki spadek wolumenu wydanych pojazdów (-67,3%). Liczba rejestracji wyniosła 104 szt. i w porównaniu rok do roku zmniejszyła się o 37%. Rejestracje dużych autobusów o DMC od 16t. wyniosły zaledwie 37 szt. Ostatnio jeszcze niższy rezultat (16szt.) w ciągu pojedynczego miesiąca odnotowaliśmy w tej grupie we wrześniu 2016r (16 szt.).

W rankingu marek w styczniu br. pierwsze miejsce miał MERCEDES-BENZ, który wydał 66 (+17,9%) autobusów. Drugi był FORD po rejestracji 9szt. Dokładnie tyle samo co w styczniu ub.r. Za nim Renault z 5 autobusami i po 4 wydały TEMSA i SOLARIS. Początek roku przynosi często nie ustabilizowaną sytuację w rankingu marek. Wśród firm zabudowujących (łącznie dla różnych rodzajów podwozi) w styczniu br. bez zaskoczenia pierwszy był MERCUS - 19 szt., następnie BUS FACTORY 8szt. i BUS-PRESTIGE 5szt. za nimi CMS-AUTO ? 4 szt..

Używane

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w styczniu br. przybyły 2 323 szt. Przełożyło się to na wzrost ich liczby o 6,3% r/r i spadek -12,8% m/m. W całej grupie wyróżniliśmy 2 060 samochodów ciężarowych (+5,3r/r; -11,4% m/m) i 263 autobusy (+14,8% r/r i -22,2% m/m). Razem przewyższyły one liczebność nowych pojazdów zarejestrowanych w tym samym czasie o 43%.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
nowe
Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.