TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze różowe eCitaro. Dla Wiesbaden
INFOBUS.PL - Opublikowano: 28.11.2019 16:00:25
fot. Daimler

Pierwsze elektrobusy Mercedes eCitaro zostały przekazane 18 listopada firmie ESWE w Wiesbaden. Pojazdy są częścią dużego zamówienia na 56 zasilanych bateryjnie miejskich autobusów z fabryki w Manheim.

Pierwsze elektrobusy Mercedes eCitaro zostały przekazane 18 listopada firmie ESWE Verkehrsgesellschaft mbH (ESWE) w Wiesbaden. Pojazdy są częścią dużego zamówienia na 56 zasilanych bateryjnie miejskich autobusów z fabryki w Manheim.

Podczas oficjalnej prezentacji pojazdu przed lokalnymi politykami, przedstawicielami prasy, pracownikami ESWE i mieszkańcami Till Oberwörder, szef Daimler Buses, podkreślił duże znaczenie tego zamówienia dla Wiesbaden i Daimler Buses. 

"Każda dostawa pełni elektrycznych autobusów eCitaro to kolejny krok w kierunku zrównoważonego i bezemisyjnego transportu publicznego. Nasze elektrobusy nie tylko odznaczają dużymi możliwościami operacyjnymi, ale także zapewniają lepszą jakość życia w miastach." - mówił Oberwörder.

Wyraził również zadowolenie, że ESWE sukcesywnie zaczyna modernizować swoją flotę pojazdami elektrycznymi z grupy Daimler Buses. 

"To duży dowód zaufania dla naszego eCitaro z napędem elektrycznym i naszego kompleksowego systemu mobilności elektronicznej jako integralnej całości." - dodał szef Daimler Buses.

Cel? Zero diesla
Harmonogram dostaw eCitaro przewiduje, że w tym roku do ESWE Verkehr zostanie dostarczonych kolejnych siedem jednostek. Pozostałe pojazdy są planowane do przekazania w 2020 r. Dzięki planowi przejścia na autobusy elektryczne ESWE i Wiesbaden zbliżają się do osiągnięcia swojego ambitnego celu, jakim jest bycie pierwszym miastem w Niemczech, które przejdzie na całkowicie bezemisyjną flotę . Zespół konsultacyjny w Daimler Buses eMobility Consulting pomaga ESWE w osiągnięciu tego ambitnego celu.

Przekazanie całkowicie elektrycznego Mercedesa eCitaro jest dowodem na to, że Daimler Buses przybliża się do celu, jakim jest dostarczanie nowych pojazdów wyposażonych w neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Mercedes
Niemcy
ESWE
Wiesbaden
elektrobus