TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy Autosan SanCity 12LF CNG sprzedany!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.10.2017 13:18:36 18 komentarzy
fot. Autosan

W ubiegłym tygodniu zawarta została umowa pomiędzy Autosanem i MPK w Rzeszowie, dotycząca sprzedaży dwunastmetrowego, niskopodłogowego autobusu SanCity 12LF CNG.

W ubiegłym tygodniu zawarta została umowa pomiędzy Autosanem i Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Rzeszowie, dotycząca sprzedaży dwunastmetrowego, niskopodłogowego autobusu SanCity 12LF CNG.

Kontrakt podpisany został przez Pana Marka Filipa – Prezesa Zarządu MPK Rzeszów oraz Pana Michała Stachurę – Prezesa Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. Tym samym prototypowy gazowy SanCity 12LF znalazł nabywcę. Dla producenta z Sanoka o ważny kontrakt, gdyż zdobył kompetencje, które umożliwią mu na stopniowe wejście w segment miejskich autobusów z napędem gazowym.

Prototypowy "bocian" na CNG to autobus klasy maxi. Umożliwia podróż 94 pasażerom, w tym 28 na fotelach typu Ster MX. Z niskiej podłogi jest dostępnych 13 siedzeń. Wejście na pokład jest możliwe dzięki trzem drzwiom w układzie 2-2-2. Autosan wykorzystał system firmy Rawag z Rawicza. Naturalna wentylacja przestrzeni pasażerskiej jest zapewniona przez siedem przesuwnych okien.

Czas na technikę. Układ jest oparto na osiach ZF. Przednia to niezależna typu RL82EC. Jako napędową wykorzystano portalowy most AV132/80. Za jednostkę napędową posłużył Cummins ISLG320E6. To niespełna dziewięciolitrowy silnik o mocy 239 kW. Został on zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Voith Diwa 6. Gaz jest magazynowany w czterech kompozytowych zbiornika o pojemności 253 m3.

Przed podpisaniem umowy autobus pomyślnie przeszedł testy eksploatacyjne w MPK Rzeszów. Spełnił wszystkie wymagania stawiane tego typu pojazdom i zebrał bardzo dobre opinie użytkowników.

Producent pojazdu jak i jego nowy właściciel mają nadzieję, że ten ekologiczny, przyjazny dla środowiska naturalnego autobus będzie doskonale służył pasażerom rzeszowskiej komunikacji miejskiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Rzeszów
Autosan
CNG
 • :D – 12.10.2017

  Rzeszów niech to sobie bierze :D

 • TomT – 12.10.2017

  I dzięki temu Autosan mógł położyć ofertę na gazowce w Przemyślu. Jedną dodajmy. Na diesle Autosan i Ursus, ale Autosan tańszy.

 • :) – 12.10.2017

  Ursus niech się lepiej weźmie za traktory a nie za wyrób autobusopodobny :)

 • :) – 12.10.2017

  Jeszcze mniej nienawiści od piszących i będzie lepiej :)

 • ffd – 12.10.2017

  Brawo !

 • Ursus rynek – 12.10.2017

  Ursus produkuje świetne traktory i dobre autobusy. Zdobywa coraz większy tort na rynku autobusów. Konkurencja zaczyna się bać i w niewybredny sposób wyraża tutaj swój strach.

 • Julian – 12.10.2017

  Jechałem tym autobusem i jedyne co mogli by zmienić to wyciszenie silnika odstaje on troszkę od gazowych mercow w Rzeszowie w egzeplarzu z silnikiem diesla jest idealnie.

 • Miro Maro – 12.10.2017

  @ursusA ja się boję, że kiedyś czytając twoje brednie zaśmieję się na śmierć

 • CNG FAN – 12.10.2017

  Jechałem nim już kilka razy w Rzeszowie i nie zauważyłem żeby był glosniejszy :) wyciszenie jest na przyzwoitym poziomie :)

 • Tomek – 12.10.2017

  Ile te zbiorniki mają pojemności? 253 m3? To jest 253 tyś litrów?

 • . – 13.10.2017

  @miro maro: trzeba zaprzestać odpowiadania tym chorym czubkom spamerskim.

 • Pomyśl zanim napiszesz – 13.10.2017

  Tomek Ty to masz koło siebie rozum czy go zgubiłeś?? Gdzie Ty chcesz zmieścić na dachu 253 tyś litrów??

 • zniesmaczony – 13.10.2017

  oj specjaliści gimnazjaliści ... podoba mi się ta zamiana m3/l.zacznijcie już pisać SIWZ-y może ktoś się tym będzie posiłkował ....:(

 • uczciwy – 14.10.2017

  Czy autobus był nowy czy używany? Bo jak używany to WARUNEK "wykazał się doświadczeniem w zakresie dostawy co najmniej 1 sztuki fabrycznie nowego autobusu zasilanego CNG" NIE JEST SPEŁNIONY. I dzięki temu rynek nadal będzie chroniony przed nieszczęściem posiadania Autosana.

 • Nieszczęście – 14.10.2017

  Uczciwy a dlaczego nieszczęściem? Nieszczęściem to jest czytanie twoich komentarzy :(

 • Krosniak – 15.10.2017

  A Krosno się chwali, że kupuję nowe autobusy Diesel. To jest coś. Uczcie się. A nie jakieś CNG :)

 • Smutek z ciemnoty – 15.10.2017

  Krosniak jaka okolica tacy ludzie - ograniczeni :( daleko wam do cywilizacji :(

 • esteta – 15.10.2017

  Ile promili miał ten, który projektował wnętrze???

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.