TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy Autosan z nowej dostawy już w Rzeszowie
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.03.2018 13:42:06
Pierwszy Autosan z nowej dostawy już w Rzeszowie

We wtorek w Rzeszowie zaprezentowany został pierwszy z 10 autobusów Autosanu, który zakupił samorząd stolicy Podkarpacia dla miejskiej komunikacji. Pozostałe pojazdy zostaną dostarczone do Rzeszowa do końca marca br.

We wtorek, 6 marca, w Rzeszowie zaprezentowany został pierwszy z 10 autobusów Autosanu, który zakupił samorząd stolicy Podkarpacia dla miejskiej komunikacji. Pozostałe pojazdy zostaną dostarczone do Rzeszowa do końca marca br.

Jak podkreślił podczas prezentacji pojazdu prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, ważne jest, że to fabryka z Podkarpacia dostarczy nowe autobusy. "Cieszę się, że to Autosan dostarcza nam część nowych pojazdów. Dzięki temu, że wygrała przetarg, zarabia, ma możliwość rozwoju. Na tym także nam zależy" – dodał.

Zaprezentowany we wtorek na rzeszowskim Rynku autobus to 12-metrowy Sancity. Może zabrać ponad 100 osób, w tym 26 na miejscach siedzących. Wyposażony jest m.in. w klimatyzację, monitoring i system liczenia pasażerów. Samorząd Rzeszowa zapłaci za 10 tego typu pojazdów ponad 10 mln zł.

W tym roku tabor miejskiej komunikacji w Rzeszowie zasili w sumie 50 nowych autobusów. Oprócz 10 pojazdów z Sanoka, będzie to 30 pojazdów, które będą miały 18 metrów długości, dostarczy je firma Solaris. Wartość tego zamówienie to niemal 54,5 mln zł.

Solaris dostarczy do Rzeszowa również 10 autobusów z napędem elektrycznym. Wraz z pojazdami firma wybuduje potrzebną do ich obsługi infrastrukturę, w tym stacje ładowania. Koszt tego kontraktu to prawie 30,2 mln zł.

Zakup autobusów to część większego projektu, którego celem jest rozwój transportu publicznego w stolicy Podkarpacia. Całkowita wartość tego projektu to niemal 200 mln zł, z czego unijne dofinansowanie z programu Polska Wschodnia to prawie 150 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Autosan
Rzeszów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.