TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy gdyński Trollino 12 IV generacji. Na testach
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.09.2018 17:00:32
Pierwszy gdyński Trollino 12 IV generacji. Na testach; fot. ZKM Gdynia

Do Gdyni - na testy homologacyjne - przyjechał pierwszy z 30 trolejbusów, które docelowo trafią do floty PKT Gdynia. Debiutant pojawił się już w docelowym gdyńskim malowaniu.

Do Gdyni - na testy homologacyjne - przyjechał pierwszy z 30 trolejbusów, które docelowo trafią do floty PKT Gdynia. Debiutant pojawił się już w nowym gdyńskim malowaniu.

Pojazd pozostanie nad polskim morze na testach do 13 września br. Później będziemy mogli go zobaczyć w Berlinie na targach InnoTrans 2018. Z kolei wersja przegubowa Trollino 18 przyjedzie do Gdyni - także w celu uzyskania homologacji – pod koniec września.

Przypomnijmy, że cały gdyński kontrakt obejmuje 30 niskopodłogowych trolejbusów marki Solaris, w tym 16 trolejbusów będzie przegubowych, a 14 – standardowej długości.

-"Nowy gdyński Trollino ma zupełnie inną aranżację wnętrza, wynikającą przede wszystkim z przesunięcia do przodu (o jedno okno) drugich drzwi - mówi Marcin Gromadzki, rzecznik prasowy ZKM Gdynia. - Wskutek czego niemożliwe stało się zorganizowanie przestrzeni dla wózków i pasażerów stojących po prawej stronie, przed drugimi drzwiami – tam jest za mało miejsca . Z kolei niemal naprzeciw drugich drzwi jest silnik, dlatego przestrzeń ta musiała zostać ograniczona. Nowością są za to siedzenia dostępne za drugimi drzwiami bezpośrednio z poziomu niskiej podłogi.

Uwagę zwraca też nowy pulpit i duża płaszczyzna niebieskiego od wewnątrz dachu. Trolejbus z racji badań homologacyjnych nie jest jeszcze kompletnie wyposażony – brakuje np. szyby w drzwiach kabiny kierowcy. Na oficjalny debiut w barwach PKT Gdynia i sieci ZKM Gdynia jest jeszcze czas. O gdyńskim kontrakcie "na szelkach" pisaliśmy w InfoBusie też TUTAJSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
Solaris
PKT Gdynia