TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy strażacki autokar Scania-Irizar i6s
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.02.2020 17:00:28
Pierwszy strażacki autokar Scania-Irizar i6s

Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Warszawie rozstrzygnęła przetarg na dostawę jednego autokaru do przewozu ratowników. Wybór padł na Scanię, która wygrała dzięki cenie, ale także lepszym warunkom technicznym.

Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Warszawie rozstrzygnęła przetarg na dostawę jednego autokaru do przewozu ratowników. Wybór padł na Scanię, która wygrała dzięki cenie, ale także lepszym warunkom technicznym.

Straży celowali w autokar z nadwoziem długim na 12 - 12,5 m, nie wyższymi niż 3,8 m i o szerokości do 2,55 m. Ma umożliwiać podróż przynajmniej 51 pasażerom, w tym dwóm na stanowiskach pilota. Wysokie fotele pasażerskie muszą być wyposażone w regulację pochylenia i pasy bezpieczeństwa. Mają być tapicerowane materiałem o podwyższonym standardzie. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-1-0.

Strażacki budżet

Autokar ma być napędzane silnikami diesla Euro 6. Jednostka o mocy min. 270 kW muszą mieć min. 10,5 l pojemności skokowej. Strażacy są otwarci w kwestii doboru skrzyni biegów.

Autobus będzie objęty min. dwuletnią gwarancją całopojazdową. Choć premiowano wydłużenie tego okresu do czterech lat. Pojazd ma zostać przekazany strażakom do 17 lipca.

Postawiono na trzy kryteria oceny ofert. Decydujące znaczenie miała mieć cena (60%), ale także ocena techniczna oraz warunki gwarancji (łącznie 40%).

Na zakup autokaru strażacy z Warszawy przygotowali 1 100 000 PLN brutto (894 309 PLN netto). Obie oferty, które otrzymali przewyższały te szacunki.

Wygrywa Scania

Tańszą ofertę przedstawiła firma Scania Polska. Producent zaproponował model Scania Irizar i6s 12.35 w cenie 1 249 680 PLN brutto (1 016 000 PLN netto).

Nieco droższy okazał się MAN, który dwuosiowego Lion's Coach zaproponował za 1 279 200 PLN brutto (1 040 000 PLN netto).

Obaj producenci zaoferowali preferowaną czteroletnią gwarancję całopojazdową.

Strażacy pod koniec stycznia rozstrzygnęli przetarg. Dołożyli brakującą sumę i wybrali Scanię, która wygrała z MAN-em nie tylko dzięki cenie, ale i lepszym rozwiązaniom technicznym. Pozostaje więc już jedynie czekać na dostawę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
straż pożarna
Scania
MAN
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.