TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Piętrowe autobusy zasilane CNG. Na podwoziach ze Słupska
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.06.2018 10:00:31
Piętrowe autobusy zasilane CNG. Na podwoziach ze Słupska

Największa na świecie flota piętrowych autobusów w angielskim w Nottingham. Podwozia do nich wyprodukowane zostały w polskiej fabryce autobusów Scania w Słupsku.

Największa na świecie flota piętrusów zasilanych gazem jeździ w angielskim w Nottingham. Podwozia do nich wyprodukowane zostały w polskiej fabryce autobusów Scania w Słupsku. Z kolei nadwozia wykonała firma Alexander Dennis Limited.

-"Inwestycja w piętrowe autobusy zasilane gazem stanowi kamień milowy dla Nottingham City Transport. W Scania dążymy do zmian na rzecz bardziej zrównoważonego transportu przyszłości, jesteśmy też przekonani, że wielu operatorów transportu publicznego podąży śladem Nottingham – mówi Mark Oliver, generalny menedżer sprzedaży flotowej autobusów i autokarów Scania w Wielkiej Brytanii.

Gazowe piętra to aktualnie najbardziej ekologiczne autobusy w mieście. Ich pasażerowie mogą cieszyć się komfortem jazdy dzięki cichemu układowi napędowemu, a przy okazji doładować swoje urządzenia elektroniczne z gniazdek USB lub skorzystać z darmowego Wi-Fi 4G.

Władze Nottingham City Transport zamierzają w dalszym ciągu inwestować w autobusy zasilane gazem. Chcą także przystosować 185 eksploatowanych już autobusów do normy Euro 6. Dzięki temu przedsiębiorstwo zredukuje emisję spalin o 90 proc. do 2020 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Scania
CNG
piętro
W. Brytania
 • Konrad Filip – 12.06.2018

  Pewnie w podłodze.

 • Jan Kowalski – 12.06.2018

  Kiierowca ma gazy albo jest na gazie...

 • Sebbastian Pioro – 12.06.2018

  Moim zdaniem nie powinno sie juz produkowac pojazdów z silnikami diesla - wszelkie pojazdy powinny byc zasilane gazem, który jest palowem czysto ekologicznym i naturalnym !!!

 • Krzysztof Gałat – 12.06.2018

  Jestem ciekaw, gdzie on ma zbiorniki na gaz

 • Karol Chojnacki – 12.06.2018

  W tylnej ścianie nad silnikiem

 • Marcin Olszewski – 12.06.2018

  Pewnie między kondygnacjami :)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.