TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Piła: Ktoś ostrzelał autobus MZK. Świetna postawa kierowcy!
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.09.2020 08:00:27
Piła: Ktoś ostrzelał autobus MZK. Świetna postawa kierowcy!; fot. MZK Piła

Wielkopolskie/ Autobus w Pile prawdopodobnie ostrzelany z wiatrówki.

W środę, 23 września, wieczorem nieznany sprawca, najprawdopodobniej z wiatrówki, ostrzelał autobus komunikacji miejskiej w Pile (woj. wielkopolskie). Pojazdem jechało sześciu pasażerów – nikt nie ucierpiał.

Nadkom. Andrzej Latosiński z pilskiej policji powiedział PAP, że do incydentu doszło około godz. 19.10, gdy autobus linii nr 3 skręcał z ulicy Ludowej w Okólną. "Prawdopodobnie został ostrzelany z wiatrówki, na chwilę obecną nie wiemy tego na pewno" – przyznał.

"Uszkodzeniu uległy dwie boczne szyby od strony kierowcy - przednia i ostatnia. Autobusem jechało sześciu pasażerów, nikomu nic się nie stało" – zaznaczył policjant.

Dodał, że pilska policja prosi o kontakt ewentualnych świadków zdarzenia.(PAP)

Oświadczenie MZK Piła

Zdarzenie skomentował również zarząd MZK, który wyraził głębokie rozczarowanie zachowaniem osoby lub osób, które posunęły się do tak bulwersującego czynu.

-"Sprawca strzelał w szyby autobusu komunikacji miejskiej, w kierunku pasażerów i kierowcy. Tak lekkomyślny czyn mógł stanowić zagrożenie życia i zdrowia pasażerów oraz kierowcy autobusu. Jesteśmy zasmuceni bezmyślnością sprawcy. Zdarzenie mogło być tragiczne w skutkach. Kierowca, wykazał się dojrzałością i opanowaniem, słysząc strzały i huk rozbitych szyb, wysiadł z kabiny i zadbał o bezpieczeństwo pasażerów, prosząc, aby przyjęli bezpieczne pozycje. Następnie zadzwonił po policję - informuje MZK.

W wyniku zdarzenia został uszkodzony jeden z nowych autobusów hybrydowych, przez co, aż do zakończenia naprawy, będzie wyłączony z ruchu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wandal
kierowca
MZK Piła