TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKM Gliwice szuka firmy z min. 16 kierowcami
INFOBUS.PL - Opublikowano: 09.12.2019 14:00:24
fot. Konrad Bek, phototrans.pl

Szukanie kierowców na zewnątrz i podzlecanie linii – problem z kierowcami przybiera na sile. Kolejny śląski przewoźnik chce się posiłkować wsparciem w postaci zewnętrznych kierowców.

Szukanie kierowców na zewnątrz i podzlecanie linii – problem z kierowcami przybiera na sile. Kolejny śląski przewoźnik chce się posiłkować wsparciem w postaci zewnętrznych kierowców. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach szuka firmy, która do czerwca 2020 r. wesprze spółkę przynajmniej 16 kierowcami.

Pomysł z wynajmowaniem kierowców w zewnętrznych firmach nie jest nowy. Na taki ruch z powodu swoich problemów kadrowych zdecydował się tyski PKM. Od jesieni spółka korzysta ze wsparcia konsorcjum sosnowieckiego Irexu i Meteora ze Świętochłowic. Podobny przetarg ogłosił także PKM Jaworzno. Piszemy o nim tutaj.

16 kierowców dla Gliwic
Teraz z kolei przenosimy się do Gliwic. Tamtejszy PKM szuka firmy, która podstawi mu przynajmniej 16 kierowców. Co ważne spółka wyklucza możliwość, w której jej pracownicy "dorabiają" po godzinach u podwykonawcy. Ten bowiem musi w całości oprzeć się na swoich kadrach. Okolicznością sprzyjającą jest natomiast to, iż PKM nie precyzuje w jakiej formie podwykonawca ma zatrudniać kierowców na potrzeby realizacji gliwickiego zlecenia.

Umowa między przewoźnikiem z Gliwic a jego partnerem będzie obowiązywała przez pięć miesięcy. Podwykonawca będzie wspierał PKM od 1 stycznia do końca czerwca 2020 r. W tym okresie jego kierowcy mają wykonać zadania przewozowe, na których praca eksploatacyjna ma wynieść 306 087,5 wzkm. Przyjmując średnią prędkość eksploatacyjną na poziomie ok. 16 km/h dawało by to zapotrzebowanie miesięczne na jednego zewnętrznego kierowcę w wymiarze 135 - 140 h.

Formalności
Aby przedstawić PKM wiążącą ofertę należy spełnić dwa warunki. Po pierwsze należy posiadać ubezpieczenie od prowadzonej działalności na min. 200 000 PLN. Warunek doświadczenia gliwicka spółka uznaje za spełniony jeśli oferent wykaże, że w ciągu ostatnich trzech lat wykonał przynajmniej jedną usługę autobusowego przewozu osób o wartości min. 500 000 PLN brutto. Oferty należy zabezpieczyć wadium w wysokości 20 000 PLN.

Termin składania ofert mija za trzy dni, 12 grudnia. Zostaną one ocenione przy pomocy dwóch kryteriów. Cena to 95% wszystkich punktów. Pozostałe 5% można zyskać dzięki wydłużeniu terminu płatności do 30 dni od chwili wystawienia faktury.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
kierowca
PKM Gliwice