TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKM Gliwice szuka wsparcia od firmy z min. 20 kierowcami
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.06.2019 13:00:29
PKM Gliwice szuka wsparcia od firmy z min. 20 kierowcami

Kolejny śląski przewoźnik chce się posiłkować wsparciem w postaci zewnętrznych kierowców. PKM w Gliwicach szuka firmy, która do końca roku wesprze spółkę przynajmniej 20 kierowcami.

Kolejny śląski przewoźnik chce się posiłkować wsparciem w postaci zewnętrznych kierowców. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach szuka firmy, która do końca roku wesprze spółkę przynajmniej 20 kierowcami. Jest tylko jedno istotne zastrzeżenie, ale o tym za chwilę.

Pomysł z wynajmowaniem kierowców w zewnętrznych firmach nie jest nowy. Na taki ruch z powodu swoich problemów kadrowych zdecydował się tyski PKM. Nic jednak z tego nie wyszło. Okazało się, że ostatecznie przewoźnika nie było stać na skorzystanie z usług, które zaoferowało mu konsorcjum sosnowieckiego Irexu i Meteora ze Świętochłowic.

Czy podobna sytuacja czeka nas w Gliwicach? PKM szuka firmy, która podstawi mu przynajmniej 20 kierowców. Co ważne spółka wyklucza możliwość, w której jej pracownicy "dorabiają" po godzinach u podwykonawcy. Ten bowiem musi w całości oprzeć się na swoich kadrach. Okolicznością sprzyjającą jest natomiast to, iż PKM nie precyzuje w jakiej formie podwykonawca ma zatrudniać kierowców na potrzeby realizacji gliwickiego zlecenia.

Umowa między przewoźnikiem z Gliwic a jego partnerem będzie obowiązywała przez pięć miesięcy. Podwykonawca będzie wspierał PKM od 1 lipca do końca grudnia. W tym okresie jego kierowcy mają wykonać zadania przewozowe, na których praca eksploatacyjna ma wynieść 218 035 wzkm. Przyjmując średnią prędkość eksploatacyjną na poziomie ok. 16 km/h dawało by to zapotrzebowanie miesięczne na jednego zewnętrznego kierowcę w wymiarze 135 - 140 h.

Aby przedstawić PKM wiążącą ofertę należy spełnić dwa warunki. Po pierwsze należy posiadać ubezpieczenie od prowadzonej działalności na min. 200 000 PLN. Warunek doświadczenia gliwicka spółka uznaje za spełniony jeśli oferent wykaże, że w ciągu ostatnich ostatnich trzech lat wykonał przynajmniej jedną usługę autobusowego przewozu osób o wartości min. 500 000 PLN brutto. Oferty należy zabezpieczyć wadium w wysokości 20 000 PLN.

Termin składania ofert mija 9 lipca. Zostaną one ocenione przy pomocy dwóch kryteriów. Cena to 95% wszystkich punktów. Pozostałe 5% można zyskać dzięki wydłużeniu terminu płatności do 30 dni od chwili wystawienia faktury.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
kierowca
PKM Gliwice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.