TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKM Jaworzno otwiera trzy klasy patronackie
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.09.2019 09:00:27
PKM Jaworzno otwiera klasy patronackie; fot. PKM Jaworzno

Jaworznicki przewoźnik już myśli o przyszłości i rosnących problemach na rynku pracy. Dlatego firma połączyła siły z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych i zaczęła kształcić przyszłe kadry.

Jaworznicki przewoźnik już myśli o przyszłości i rosnących problemach na rynku pracy. Dlatego firma połączyła siły z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych i zaczęła kształcić przyszłe kadry.

2 września - podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego - podpisano trójstronne porozumienie między prezesem PKM Jaworzno, Zbigniewem Nosalem, dyrektorką ZSP nr 3 w Jaworznie, Magdaleną Dygdoń–Kliemt oraz dyrektorem Centrum Kształcenia Praktycznego Tomasz Łakomskim .

-"Nie lubimy stać w miejscu, nie myślimy tylko o "oderwanym dzisiaj" i zawsze przygotowujemy się na przyszłość. Zwłaszcza teraz, gdy świat nowych technologii zmienia się w okamgnieniu, a coraz więcej ludzi zaczyna wybierać zrównoważony transport jako standard codziennego przemieszczania się. - informuje PKM Jaworzno. - Dlatego m.in. ruszamy z projektem Partnerstwo Wiedzy! Połączone siły Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie to gwarancja uzyskania wysokich kwalifikacji, zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w komunikacji miejskiej oraz szansa na przeżycie niezwykłej przygody edukacyjnej w jednym z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków e-mobilności w Polsce"  - podkreśla PKM Jaworzno.

Razem dla przyszłości

Dzięki edukacyjnemu porozumieniu, uczniowie ZSP nr 3 będą mieli możliwość kształcenia się w klasach patronackich, nad którymi piecze objęło PKM Jaworzno. Aktualnie program obejmuje trzy klasy: III i IV klasa Technikum na kierunku "Technik pojazdów samochodowych" oraz III klasa Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 na kierunku "Mechanik pojazdów samochodowych".

Czwarta klasa będzie uczyć się zawodu w I semestrze, a klasy trzecie będą uczyły się go przez cały rok, ale w mniejszych grupach.

-"Chcemy wykształcić nowe pokolenie mechatroników. Nasze pojazdy są nowoczesne, uczniowie podczas praktyk będą mogli zapoznać się z nową technologią. Zależy nam także na płynnym połączeniu pokoleń, gdy uczniowie skończą szkolę, będą mogli pracować w PKM Jaworzno - powiedział w lokalnych mediach Maciej Zaremba, rzecznik PKM Jaworzno.

Z kolei Magdalena Dygdoń-Kliemt, dyrektorka ZSP nr 3 w Jaworznie - zapowiedziała, że w przyszłości podobne klasy patronackie PKM Jaworzno obejmą również młodsze klasy. Póki co uczniowie muszą odbyć zajęcia, na których zyskają wiedzę teoretyczną.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
edukacja
PKM Jaworzno
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.